Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Nietypowe znalezisko na strychu Domu Ludowego w Markowej

Podziel się
Oceń

Pracownicy budowlani podczas remontu zabytkowej części strychu Domu Ludowego im. W. Witosa w Markowej znaleźli broń palną, amunicję oraz granaty z czasów II wojny światowej.
Nietypowe znalezisko na strychu Domu Ludowego w Markowej
Na poddaszu znajdowały się 3 granaty przeciwpiechotne, 12 sztuk broni strzeleckiej z elementami wyposażenia oraz prawie 400 sztuk amunicji.

Źródło: KPP Łańcut

Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce, przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Okazało się, że na poddaszu znajdowały się 3 granaty przeciwpiechotne, 12 sztuk broni strzeleckiej z elementami wyposażenia oraz prawie 400 sztuk amunicji.

Broń i amunicja została zabezpieczona przez policjantów i saperów z rzeszowskiego batalionu. Niewybuchy zostały zneutralizowane na poligonie.

Na strychu remontowanego Domu Ludowego w Markowej znaleziono m.in. granaty z czasów II wojny światowej, fot. KPP Łańcut

Pamiętajmy, że niewybuchy i niewypały są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do tragedii. Jeśli znajdziemy taki przedmiot, pod żadnym pozorem nie wolno go dotykać ani przenosić. Należy w sposób wyraźny oznaczyć miejsce znalezienia, zabezpieczyć je przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować odpowiednie służby, w tym policję.

W tym przypadku pracownicy budowlani zachowali się bardzo odpowiedzialnie i powiadomili o znalezisku policję. Dzięki temu broń i amunicja została zabezpieczona i nie stanowiła zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama