Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Aplikacja #RzeszowToMy - szybki i wygodny sposób na zgłoszenie problemu

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy Rzeszowa coraz chętniej korzystają z aplikacji #RzeszowToMy. Narzędzie to pozwala w szybki i wygodny sposób zgłosić do urzędu miasta problem, który wymaga interwencji.
Aplikacja #RzeszowToMy - szybki i wygodny sposób na zgłoszenie problemu
Dzięki zgłoszeniu w aplikacji odnowione zostały schody prowadzące z Placu Śreniawitów do Zamku Lubomirskich oraz kolejne: w Parku Sybiraków na osiedlu Gen. Andersa.

Źródło: mat. prasowe

Od momentu uruchomienia aplikacji w 2022 roku, mieszkańcy zgłosili za jej pośrednictwem ponad 2 tysiące spraw. Wśród nich znalazły się m.in. zgłoszenia dotyczące usterek chodników, ścieżek rowerowych, ulic, oświetlenia drogowego, przystanków autobusowych, elektronicznych tablic informacyjnych, znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, czy czystości na ulicach.

Dzięki aplikacji miejskie służby mogą szybko zareagować na zgłoszone problemy. W ciągu trzech dni od daty zgłoszenia ustalany jest, kto konkretnie dany problem powinien rozwiązać, a następnie w ciągu 10 dni do zgłaszającego wysyłana jest informacja zwrotna. Sprawy, które można załatwić natychmiast, są załatwiane od razu.

Przykłady rozwiązanych problemów

Dzięki zgłoszeniom mieszkańców przez aplikację #RzeszowToMy rozwiązano już m.in. następujące problemy:

  • Zmontowano nowe zjazdy dla wózków na schodach w rejonie ulic Bieckiej i Baligrodzkiej.
  • Naprawiono chodniki w tej okolicy.
  • Zdemontowano nieprawidłowo ułożoną kostkę brukową przy ul. Wyspiańskiego i zamontowano ją od nowa.
  • Utwardzono drogę dojazdową do ul. Kwiatkowskiego na osiedlu Drabinianka.
  • Naprawiono zabawki na placu zabaw na tym osiedlu.
  • Wymieniono gablotę na rozkłady jazdy na przystanku autobusowym.
  • Załatano ubytki w nawierzchni jezdni przy ul. Sportowej.
  • Wymieniono nawierzchnię chodnika przy ul. Hanasiewicza.
  • Odnowiono schody prowadzące z Placu Śreniawitów do Zamku Lubomirskich.
  • Odnowiono schody w Parku Sybiraków na osiedlu Gen. Andersa.

Aplikacja #RzeszowToMy - jak z niej korzystać?

Aplikację #RzeszowToMy można pobrać bezpłatnie na smartfony z systemami Android i iOS. Do jej obsługi nie jest wymagana rejestracja.

Aby zgłosić problem, wystarczy w aplikacji wybrać kategorię problemu, opisać go i dodać zdjęcie (opcjonalnie). Można również wskazać dokładną lokalizację problemu na mapie.

Po wysłaniu zgłoszenia, mieszkaniec otrzyma wiadomość zwrotną z informacją, że zgłoszenie zostało przyjęte. W przypadku spraw, które wymagają interwencji służb miejskich, mieszkaniec otrzyma również informację zwrotną o sposobie ich rozwiązania.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama