Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej 869 w gm. Głogów Młp.

Podziel się
Oceń

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl w poniedziałek, podczas spotkania z burmistrzem Głogowa Małopolskiego poinformował o planach budowy kolejnej części drogi wojewódzkiej 869, tzw., drogi lotniskowej. Nowa jezdnia połączy lotnisko z węzłem autostradowym.
Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej 869 w gm. Głogów Młp.
Tylko dobra współpraca burmistrza z marszałkiem może zaowocować i konkretne inwestycje i działania.

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Budowa kolejnego docinka drogi lotniskowej kosztować będzie około 60 milionów złotych i połączy lotnisko w Jasionce, od węzła autostradowego Rzeszów Północ do węzła Rzeszów-Zachód. Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej przechodzić będzie przez tereny gminy Głogów Małopolski. 

- Udało się pozyskać środki z Polskiego Ładu w kwocie ponad 55 milionów złotych. Do tego dochodzi wkład własny samorządu województwa podkarpackiego. Ważna jest też współpraca przy realizacji tej inwestycji z gminą Głogów Małopolski, bo trzeba zrobić zjazd, dojazd, jakąś alternatywną drogę równoległą, zapasową, bezpieczne skrzyżowania i to wszystko jest pod taką szczególną opieką włodarza, który patrzy i reaguje na te potrzeby, często zgłaszane przez mieszkańców - mówił Władysław Ortyl, dodając, że budowa kolejnego odcinka drogi lotniskowej zakończy się w 2027 r.

Strategiczna droga

- Głogów Małopolski zyska bezpośredni zjazd na drugi węzeł autostradowy, a więc poprawi się sytuacja i komunikacja w tym obszarze, jeżeli chodzi o przepustowość, zmniejszone zostaną zatem i korki - wskazywała marszałek. - Jednocześnie otwierają się nowe możliwości do inwestowania. Przypomnę też, że węzeł Rzeszów-Zachód ma przecież służyć do połączenia i wykonywania nowej drogi, takiej alternatywnej "dziewiątki” (drogi krajowej nr 9 - redakcja), która będzie łączyła się z obwodnicą Kolbuszowej i Nowej Dęby. Będzie to taka tranzytowa droga - zauważył Ortyl. Dla samorządu województwa budowa nowych obwodnic i dróg do nich równoległych jest ważna, bo inwestycje te zapisano w Planie Transportowym Województwa Podkarpackiego, który został zaakceptowany przez Brukselę, jako drogi strategiczne. 

Kolejna częśc drogi wojewózkiej 869, tzw. drogi lotniskowej, ma nie tylko odciążyć węzeł autostradowy Rzeszów-Pólnoc, ale też dać szansę na rozwój gminy Głogów Młp. poprzez nowe tereny inwestycyjne. fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj: ważna jest współpraca z samorządem województwa

Jak zapewniał marszałek Władysław Ortyl, współpraca na linii Zarządu Województwa z burmistrzem Głogowa Małopolskiego Pawłem Bajem układa się znakomicie, co prowadzi do kolejnych nowych rozwiązań. Podrzeszowska gmina już może korzystać z pełnego zakresu usług Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Dzięki przebudowie linii kolejowej nr  77 powstały nowe przystanki kolejowe, perony, parkingi.  - Pobudowane są dodatkowe perony na terenie Gminy Głogów Małopolski, między innymi: Głogów, Małopolski Południe, peron Głogów, Małopolski Niwa, ale również w ramach programu Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej udało się wybudować parkingi przy tych peronach, gdzie mieszkańcy mogą dojeżdżać samochodami, zostawiać tam swoje pojazdy czy rowery i przesiadać się na kolej. W ten sposób działamy na rzecz również zmniejszenia korków w Rzeszowie, bo nasi mieszkańcy, którzy dojeżdżają do Rzeszowa, przecież nie dojeżdżają autami, dojeżdżają koleją aglomeracyjnej - mówił burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj. 

Zarówno marszałek, jak i burmistrz wspólnie przyznali, że tylko od dobrej współpracy samorządu lokalnego z zarządem województwa podkarpackiego możliwe są konkretne działania.

- Wszystkie inwestycje, także te w gminie Głogów Małopolski, w sposób jednoznaczny polepszają rozwój społeczny i gospodarczy. Odbywa się to oczywiście bardzo przyjaźnie, można powiedzieć w konsultacjach społecznych. Nie mamy tu konfliktu, nie mamy protestów. Wszelkie drobne problemy rozwiązuje gospodarz gminy Paweł Baj, który rozmawia, wyjaśnia sporne kwestie. Wszystko odbywa się wzorcowo - zauważył marszałek.

Władysław Ortyl zapewnił jednocześnie, że Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp., ubiegający się o kolejną kadencję jest dobrym samorządowcem, który jest gwarantem skutecznego i zrównoważonego rozwoju podrzeszowskiej gminy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama