Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Nowa Rzeszowska Rada Seniorów wybrana. Kto w niej zasiądzie?

Podziel się
Oceń

- Dziękuję członkom Rzeszowskiej Rady Seniorów, która niedawno zakończyła swoją pięcioletnią kadencję, gratuluję wybranym do nowej rady. Jestem pewien, że nasza współpraca będzie układała się świetnie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Rzeszowska Rada Seniorów reprezentuje środowisko osób starszych oraz podmioty działające na ich rzecz, w szczególności organizacje pozarządowe oraz uniwersytety trzeciego wieku. Ma ona charakter konsultacyjny, doradczy i opiniotwórczy dla władz miasta. – Pełni bardzo ważną rolę. Któż bowiem jak nie sami seniorzy wie najlepiej, co jest dobre dla ich środowiska? Osoby w niej działające mają mnóstwo inicjatywy i pomysłów, z których korzystamy. Dziękuję członkom rady, którzy niedawno zakończyli kadencję, gratuluję wyboru nowym działaczom – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wybory do Rzeszowskiej Rady Seniorów na kadencję 2024-29 odbyły się 31 lipca w Międzynarodowym Centrum Integracji Feniks. Wybieranych było 15 członków nowej rady – mieszkańców Rzeszowa powyżej 60 roku życia. Zgodnie z przepisami sześciu z nich wybierano spośród osób zgłoszonych przez grupę co najmniej 30 mieszkańców, którzy ukończyli 60 rok życia. Takich kandydatur zgłoszono w sumie dziewięć. 

Największą liczbę głosów otrzymali: Beata Kozdrańska, Vasyl Zenenets, Renata Jasińska, Stanisław Polański, Ryszard Żołnierczyk oraz Renata Grabska i to oni będą pracować w radzie do 2029 roku. 

Kolejnych sześciu członków rady wybierano spośród kandydatów zgłoszonych przez organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych. W tej kategorii najwięcej głosów otrzymali: Irena Rząsa, Marta Wytrwał, Marianna Krupa, Józef Wisz, Danuta Szpak oraz Anna Urban, którzy uzupełnili skład. 

Do Rzeszowskiej Rady Seniorów weszło także trzech przedstawicieli podmiotów prowadzących Uniwersytety Trzeciego Wieku. Podmioty te zgłosiły trzech kandydatów, w związku z tym nie było konieczności przeprowadzenia głosowania. W radzie znaleźli się: Malgorzata Cisek-Kozieł z Akademii 50+ przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Dorota Szpunar-Eckhardt z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Danuta Wojnar-Płaza z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej. 


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama