Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Destylujemy jak w średniowieczu! - Warsztaty alchemiczne w Rzeszowie

Destylujemy jak w średniowieczu! - Warsztaty alchemiczne w Rzeszowie

Kategoria:

Czy Polska jest kolebką wódki? To pytanie stanie się tematem przewodnim nadchodzących warsztatów, które zgłębią tajniki powstawania najbardziej prestiżowych gatunków alkoholi. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję odkryć, jak dawne laboratoria alchemików różnią się od współczesnych destylarni.

Warsztaty, które odbędą się w Rzeszowie, pozwolą uczestnikom na samodzielne przeprowadzenie procesu destylacji, wykorzystując do tego celu gliniane alembiki, które są wiernymi replikami aparatur z XV i XVI wieku. Prowadzącym spotkanie będzie Michał Szymański z Pracowni Alchemika, archeolog i ekspert w rekonstrukcji historycznych receptur alkoholi.

Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy zabiorą do domu własnoręcznie wydestylowane trunki. Dodatkowo, wieczór zostanie uświetniony degustacją czterech rodzajów ekskluzywnych likierów, które mogą pochwalić się bogatą historią. Każdy z uczestników otrzyma materiały edukacyjne oraz dyplom potwierdzający udział w warsztatach.

Wydarzenie to jest efektem współpracy klubu Whisky Spirit oraz Pracowni Alchemika. Odbędzie się ono w Kawiarni RZ Cafe przy ulicy 3 Maja 16 w Rzeszowie, dnia 25 listopada 2023 roku o godzinie 19:00. Udział w warsztatach jest możliwy wyłącznie dla osób pełnoletnich, a liczba miejsc jest ograniczona do 25.

Osoby zainteresowane udziałem powinny dokonać rejestracji poprzez wpłatę na konto DAPIFER Michał Szymański, numer konta 34 1090 2590 0000 0001 4818 0950, z dopiskiem "Warsztaty destylacji 25.11" oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika. Następnie należy przesłać potwierdzenie przelewu wraz z nazwiskami uczestników na adres e-mail: [email protected]. W przypadku dodatkowych pytań, organizatorzy pozostają do dyspozycji pod tym samym adresem e-mail oraz za pośrednictwem Facebooka.

W przypadku odwołania wydarzenia z przyczyn niezależnych od organizatorów, zarejestrowane osoby zostaną o tym niezwłocznie poinformowane, a wpłacone środki zostaną zwrócone na wskazane konta.


Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie
Rozpoczęcie: 25.11.2023 19:00
Wieczór komedii improwizowanej + otwarta scena! Wieczór komedii improwizowanej + otwarta scena! Zapraszamy na wieczór komedii improwizowanej, na której wspólnie z Wami stworzymy zabawne historie na żywo! Pierwsza część wydarzenia to występ Grupy Anyway i krótkie gry improwizowane inspirowane Waszymi sugestiami. Druga część to otwarta scena, podczas której każdy z Was ma szansę wziąć udział w krótkich grach improwizowanych. Na zachętę dla pierwszych 10 osób, które dołączą do naszych gier mamy 20% zniżki do wykorzystania na barze. W czasie improwizowanego wydarzenia to widownia ma bezpośredni wpływ na to, co wydarzy się na scenie. Każda historia, scena i dialog będzie tworzona na żywo - na podstawie Twoich sugestii. Zapytamy Cię np. o to gdzie ma odbyć się dana scena, kim mają być osoby biorące w niej udział lub z jakim problemem mają się zmierzyć. ____________________Kiedy? 13 listopada (środa)Gdzie? Pub Spółdzielczy, ul. Fredry 4O której? Startujemy o 20:15 - prosimy o punktualność i zachęcamy do przyjścia chwilę wcześniej, żeby zająć sobie miejsce siedzące Wstęp na zasadzie PŁAĆ ILE CHCESZ. Na miejscu będzie kapelusz, do którego będziecie mogli wrzucić dowolną kwotę. ___________________Czym jest improwizacja? Dobry humor, interaktywność, spontaniczność, wolność. To tworzenie świata, na podstawie jednego słowa. Brak scenariusza, brak ograniczeń! Dodatkowo to budowanie lepszej wersji siebie - człowieka, który potrafi poradzić sobie w każdej niecodziennej sytuacji.Data rozpoczęcia wydarzenia: 13.11.2024 20:15
„Magiczny świat Olgi Siemaszko”. Wystawa prac wybitnej ilustratorki już niedługo w Rzeszowie „Magiczny świat Olgi Siemaszko”. Wystawa prac wybitnej ilustratorki już niedługo w Rzeszowie Wystawę prac Olgi Siemaszko, nazywanej pierwszą damą polskiej ilustracji, będzie można oglądać już od 19 października w Galerii pod Ratuszem. Wydarzenie jest częścią organizowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej obchodów 80-lecia Sceny Dramatycznej w Rzeszowie. Olga Siemaszko z d. Binder (1911-2000) urodziła się w Krakowie. Była polską malarką, graficzką i ilustratorką książek, przede wszystkim dla dzieci. Ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych, kształcąc się m.in. u Mieczysława Kotarbińskiego, Edmunda Bartłomiejczyka, czy Stanisława Ostoi-Chrostowskiego. Podczas II wojny światowej przebywała początkowo w zajętym przez Związek Radziecki Lwowie. Po ataku III Rzeszy na ZSRR ukrywała się (ze względu na swoje żydowskie pochodzenie) m.in. w Busku-Zdroju, wspierana przez rodzinę męża, Andrzeja Siemaszki (wnuka Wandy Siemaszkowej).  Po II wojnie światowej zamieszkała w Warszawie, gdzie została kierowniczką artystyczną powstającej wówczas redakcji „Świerszczyka”. Współpracowała z wydawnictwem „Czytelnik”, Centralną Wytwórnią Filmową, Instytutem Wydawniczym „Nasza Księgarnia”, Krajową Agencją Wydawniczą i innymi. Stworzyła kultowe ilustracje do książek Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, na których wychowywały się pokolenia Polaków. Jej prace towarzyszyły także tekstom m.in. Jerzego Ficowskiego, Hansa Christiana Andersena, Goethego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Aleksandra Fredry. Ponad sto prac Olgi Siemaszko pochodzących z rodzinnego archiwum będzie można oglądać w Rzeszowie już od 19 października. Otwarcie wystawy pn. „Magiczny świat Olgi Siemaszko” zaplanowano na godz. 16:30 w Galerii pod Ratuszem. Wydarzenie finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.Wydarzenie realizowane w ramach zadania pn. „80-lecie Sceny Dramatycznej w Rzeszowie”.Data rozpoczęcia wydarzenia: 19.10.2024
Reklama
Reklama