Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Destylujemy jak w średniowieczu! - Warsztaty alchemiczne w Rzeszowie

Destylujemy jak w średniowieczu! - Warsztaty alchemiczne w Rzeszowie

Kategoria:

Czy Polska jest kolebką wódki? To pytanie stanie się tematem przewodnim nadchodzących warsztatów, które zgłębią tajniki powstawania najbardziej prestiżowych gatunków alkoholi. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję odkryć, jak dawne laboratoria alchemików różnią się od współczesnych destylarni.

Warsztaty, które odbędą się w Rzeszowie, pozwolą uczestnikom na samodzielne przeprowadzenie procesu destylacji, wykorzystując do tego celu gliniane alembiki, które są wiernymi replikami aparatur z XV i XVI wieku. Prowadzącym spotkanie będzie Michał Szymański z Pracowni Alchemika, archeolog i ekspert w rekonstrukcji historycznych receptur alkoholi.

Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy zabiorą do domu własnoręcznie wydestylowane trunki. Dodatkowo, wieczór zostanie uświetniony degustacją czterech rodzajów ekskluzywnych likierów, które mogą pochwalić się bogatą historią. Każdy z uczestników otrzyma materiały edukacyjne oraz dyplom potwierdzający udział w warsztatach.

Wydarzenie to jest efektem współpracy klubu Whisky Spirit oraz Pracowni Alchemika. Odbędzie się ono w Kawiarni RZ Cafe przy ulicy 3 Maja 16 w Rzeszowie, dnia 25 listopada 2023 roku o godzinie 19:00. Udział w warsztatach jest możliwy wyłącznie dla osób pełnoletnich, a liczba miejsc jest ograniczona do 25.

Osoby zainteresowane udziałem powinny dokonać rejestracji poprzez wpłatę na konto DAPIFER Michał Szymański, numer konta 34 1090 2590 0000 0001 4818 0950, z dopiskiem "Warsztaty destylacji 25.11" oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika. Następnie należy przesłać potwierdzenie przelewu wraz z nazwiskami uczestników na adres e-mail: [email protected]. W przypadku dodatkowych pytań, organizatorzy pozostają do dyspozycji pod tym samym adresem e-mail oraz za pośrednictwem Facebooka.

W przypadku odwołania wydarzenia z przyczyn niezależnych od organizatorów, zarejestrowane osoby zostaną o tym niezwłocznie poinformowane, a wpłacone środki zostaną zwrócone na wskazane konta.


Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie
Rozpoczęcie: 25.11.2023 19:00
Reklama
Reklama