Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Obajtek do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia?

Podziel się
Oceń

Daniel Obajtek, były prezes Orlenu, ma wystartować z pierwszego miejsca podkarpackiej listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z ustaleń redakcji Halo Rzeszów.
Obajtek do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia?

Autor: Wikimedia

Jak ustaliła nieoficjalnie redakcja Halo Rzeszów Daniel Obajtek uzyskał poparcie Prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, który w poniedziałek wskazał go jako jedynkę podkarpackiej listy tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Teraz decyzją prezydium zajmie się cały komitet, a następnie władze partii. Ogłoszenie pełnych list kandydatów nastąpić ma 2 maja, podczas konwencji partii Kaczyńskiego, inaugurującej kampanię do wyborów europejskich w naszym kraju. 

Obajtek, były prezes Orlenu, jest postacią, która budzi wiele emocji w społeczeństwie. Jego decyzje w biznesie często były krytykowane, zwłaszcza w zakresie sprzedaży Lotosu, czy sztucznego zaniżania cen przed wyborami parlamentarnymi, a jego nominacja na szefa Orlenu przez rząd PiS również wzbudziła wiele dyskusji. Teraz, ewentualna kandydatura Obajtka do Parlamentu Europejskiego, reprezentująca PiS, może być kolejnym krokiem w jego karierze politycznej.

Dlaczego akurat Podkarpacie? Partia Jarosława Kaczyńskiego od lat cieszy się ogromnym poparciem w tym regionie. W poprzednich wyborach do PE w 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość zdobyło tam niemal dwie trzecie głosów (65,07 proc.), podczas gdy w całym kraju poparcie dla tej partii wyniosło 45,38 proc. To sprawia, że startujący z listy PiS w tym regionie mają znacznie większe szanse na sukces niż w innych częściach Polski. 

Jednakże, choć perspektywy Obajtka wydają się obiecujące, nie brakuje również głosów krytyki. Część obserwatorów zauważa, że nominowanie kontrowersyjnego biznesmena może być ryzykowne dla samej partii. Pytanie brzmi, czy decyzja o umieszczeniu Obajtka na szczycie listy PiS to strategia mająca przynieść korzyści, czy też ryzyko, które może skończyć się stratą dla partii?

Czy Daniel Obajtek stanie się kolejną postacią, która wpisze się na kartach polskiej polityki, czy może jego ewentualna kandydatura będzie jedynie chwilowym zjawiskiem? Odpowiedź poznamy dopiero w czasie, jednakże pewne jest, że jego potencjalny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie tematem wielu dyskusji i spekulacji w najbliższym czasie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama