Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Węgierscy partnerzy w OHP Rzeszów

Podziel się
Oceń

19 czerwca br. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie gościć będzie przedstawicieli Northern Agricultural Vocational Training Center (NAFTC) z węgierskiego Nyíregyházy. W spotkaniu udział wezmą m.in. Dyrektor NAFTC Ferenc Rubi oraz Wicedyrektor ds. Kształcenia Zawodowego Árpádné Hajcsák.
Węgierscy partnerzy w OHP Rzeszów

Źródło: OHP Rzeszów

Wizyta studyjna odbywa się w ramach programu Erasmus+ Job Shadowing i stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie kształcenia zawodowego, szczególnie w dziedzinie gastronomii. Technikum w CEiPM Rzeszów słynie z wysokiego poziomu nauczania przyszłych kucharzy i cukierników, a węgierscy goście pragną poznać bliżej metody pracy polskich pedagogów i zainspirować się ich osiągnięciami.

Podczas spotkania przedstawiciele NAFTC zapoznają się z polskim systemem edukacji w zakresie gastronomii, poznają przykłady dobrych praktyk i nawiążą kontakty z polskimi partnerami. Wizyta obejmuje również spotkanie z pracodawcą i uczestnikami OHP w cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak, gdzie goście będą mogli obserwować pracę absolwentów technikum w praktyce.

Organizatorzy wizyty liczą na to, że wymiana wiedzy i doświadczeń zaowocuje nowymi inicjatywami i projektami w przyszłości, a współpraca polsko-węgierska w dziedzinie kształcenia zawodowego przyniesie obopólne korzyści.

Beata Szmuc, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych "INPRO", dodaje: "Wizyta przedstawicieli NAFTC to ważna okazja do promowania polskiego systemu edukacji i budowania międzynarodowych relacji. Jestem przekonana, że wymiana doświadczeń i dobrych praktyk będzie cennym źródłem inspiracji dla obu stron."

O Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie

NAFTC to węgierska placówka kształcąca młodzież w zawodach rolniczych, gastronomicznych i technicznych. Ośrodek oferuje wysoki poziom nauczania i nowoczesne wyposażenie, a jego absolwenci cieszą się dużym uznaniem na rynku pracy. NAFTC aktywnie uczestniczy w programach międzynarodowych, takich jak Erasmus+, co pozwala na wymianę doświadczeń z partnerami z różnych krajów Europy.

Zobacz również:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama