Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Węgierscy partnerzy w OHP Rzeszów

Podziel się
Oceń

19 czerwca br. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie gościć będzie przedstawicieli Northern Agricultural Vocational Training Center (NAFTC) z węgierskiego Nyíregyházy. W spotkaniu udział wezmą m.in. Dyrektor NAFTC Ferenc Rubi oraz Wicedyrektor ds. Kształcenia Zawodowego Árpádné Hajcsák.
Węgierscy partnerzy w OHP Rzeszów

Źródło: OHP Rzeszów

Wizyta studyjna odbywa się w ramach programu Erasmus+ Job Shadowing i stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie kształcenia zawodowego, szczególnie w dziedzinie gastronomii. Technikum w CEiPM Rzeszów słynie z wysokiego poziomu nauczania przyszłych kucharzy i cukierników, a węgierscy goście pragną poznać bliżej metody pracy polskich pedagogów i zainspirować się ich osiągnięciami.

Podczas spotkania przedstawiciele NAFTC zapoznają się z polskim systemem edukacji w zakresie gastronomii, poznają przykłady dobrych praktyk i nawiążą kontakty z polskimi partnerami. Wizyta obejmuje również spotkanie z pracodawcą i uczestnikami OHP w cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak, gdzie goście będą mogli obserwować pracę absolwentów technikum w praktyce.

Organizatorzy wizyty liczą na to, że wymiana wiedzy i doświadczeń zaowocuje nowymi inicjatywami i projektami w przyszłości, a współpraca polsko-węgierska w dziedzinie kształcenia zawodowego przyniesie obopólne korzyści.

Beata Szmuc, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych "INPRO", dodaje: "Wizyta przedstawicieli NAFTC to ważna okazja do promowania polskiego systemu edukacji i budowania międzynarodowych relacji. Jestem przekonana, że wymiana doświadczeń i dobrych praktyk będzie cennym źródłem inspiracji dla obu stron."

O Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Rzeszowie

NAFTC to węgierska placówka kształcąca młodzież w zawodach rolniczych, gastronomicznych i technicznych. Ośrodek oferuje wysoki poziom nauczania i nowoczesne wyposażenie, a jego absolwenci cieszą się dużym uznaniem na rynku pracy. NAFTC aktywnie uczestniczy w programach międzynarodowych, takich jak Erasmus+, co pozwala na wymianę doświadczeń z partnerami z różnych krajów Europy.

Zobacz również:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama