Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Tak będzie wyglądać Corner Point - nowy biurowiec przy Lisa-Kuli

Podziel się
Oceń

Biuro MWM Architekci zaprezentowało wizualizację nowego rzeszowskiego biurowca Corner Point, który stanie wkrótce u zbiegu ul. Lisa-Kuli, Zygmuntowskiej i Moniuszki, tj. w miejscu CC Poland. Budowa ma ruszyć pełną parą już na dniach.
Tak będzie wyglądać Corner Point - nowy biurowiec przy Lisa-Kuli

Autor: MWM Architekci

Zgodnie z klasycznymi zasadami urbanistyki, Corner Point przywraca tradycyjną ciągłość pierzei miejskich ulic, uzupełniając rozerwaną tkankę miejską i domykając narożnik zabudowy, tworząc nową dominantę. Taka koncepcja nawiązuje do intensywnego i zwartego charakteru zabudowy śródmiejskiej, gdzie ulice mają ciągłe pierzeje tworzone przez stykające się ze sobą fasady budynków z różnych epok.

Projekt odchodzi od modernistycznych teorii, które od lat 60. skupiały się na pojedynczych budynkach kosztem spójności tkanki miejskiej. "W Polsce, szkody wojenne dodatkowo pogłębiły problem ubytków i niedorozwoju tkanki miejskiej, co skutkuje wysokimi kosztami infrastruktury i negatywnymi zjawiskami społecznymi, takimi jak alienacja i spadek bezpieczeństwa."

Z pewnością inwestycja mocno wpisze się w krajobraz architektoniczny stolicy Podkarpacia. Wielu architektów już od lat podkreślało, że w ścisłym centrum Rzeszowa, przy kultowym "Balcerku", brakowało gmachu, który domknąłby architektonicznie całą okolicę.

-Budynek w zamyśle ma przywracać tkance miejskiej jej ludzki wymiar poprzez uporządkowanie i uzupełnienie zabudowy oraz tworzenie wartościowych przestrzeni publicznych. Zgodnie z klasycznymi zasadami urbanistyki projekt przywraca tradycyjną ciągłość pierzei miejskich ulic, uzupełnia rozerwaną tkankę miejską i domyka narożnik zabudowy i tworząc dominantę - podkreślają przedstawiciele biura projektowego.

Pracownicy MWM Architekci podkreślają, iż mimo nietypowego kształtu, budynek ma mieścić w sobie funkcjonalną przestrzeń biurową. Charakterystyczny, wygięty łukowato obrys ścian ma poprawić komfort akustyczny zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a kształt fasady zminimalizować przegrzewanie pomieszczeń i pomagać obniżyć zapotrzebowanie na energię.

Corner Point w liczbach

Sześciokondygnacyjny budynek zaoferuje około 6 500 m² nowoczesnej powierzchni biurowej oraz lokale handlowo-usługowe na parterze. Dodatkowo, pod budynkiem znajdą się dwie kondygnacje podziemnych garaży, gdzie do dyspozycji będzie 66 miejsc postojowych znajda się tam również miejsca postojowe dla rowerów. Wjazd do garażu będzie od strony ul. Zygmuntowskiej. Corner Point będzie certyfikowany na poziomie LEED GOLD, co oznacza spełnienie najwyższych standardów ekologicznych i zapewnienie przyjaznej środowisku przestrzeni do pracy. Czas budowy to 20 miesięcy. Inwestorem jest spółka LEMAX z Rzeszowa.

Zobacz więcej:

Jak oceniacie ten projekt? Dajcie znać w komentarzu.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama