Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

PGE wspiera szpitale na Podkarpaciu

Podziel się
Oceń

Należąca do PGE Obrót spółka Enesta, mająca swoją siedzibę w Stalowej Woli wraz z Fundacją PGE przekazały środki trzem podkarpackim szpitalom na walkę z koronawirusem. Wsparcie otrzymały placówki w Stalowej Woli, Nisku i Nowej Dębie.
  • Źródło: informacja prasowa
PGE wspiera szpitale na Podkarpaciu
PGE wspiera szpitale na Podkarpaciu - PGE

Autor: Czek dla szpitala w Stalowej Woli

Łączna wartość przekazanej darowizny to prawie 300 tys. złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa sanitarno – epidemiologicznego personelu oraz pacjentów szpitali.

- Od początku epidemii cała Grupa PGE włącza się w różne formy wsparcia, pomagając m.in. służbie zdrowia i seniorom w lokalnych społecznościach, w których sami funkcjonujemy
i prowadzimy naszą działalność. Tym razem, we współpracy z Fundacją PGE wsparcie otrzymały 3 szpitale z północnej części Podkarpacia
– mówi Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót.

- Walka z koronawirusem wymaga solidarności i odpowiedzialności społecznej. Bardzo ważne jest wspieranie służby zdrowia, która warto pamiętać, nie tylko walczy z epidemią, ale realizuje codzienne zadania opieki nad chorymi. W pomoc społecznościom lokalnym zaangażowane są też spółki Skarbu Państwa, których zadaniem jest wypracowywanie zysków, ale też dzielenie się nimi, gdy jest społeczna potrzeba. Przykład takiego działania mamy w Stalowej Woli, gdzie spółka Enesta należąca do Grupy PGE wraz z Fundacją PGE wsparła powiatowe szpitale w tej części województwa podkarpackiego – mówi Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, obecny podczas przekazania wsparcia dla placówek medycznych.

W połowie marca br. Zarząd PGE zdecydował między innymi o przekazaniu 5 mln zł na rzecz szpitali i placówek medycznych. Pracownicy Grupy PGE angażowali się w wolontariat, mający na celu pomoc najbardziej potrzebującym, a także wspierali obsługę Infolinii NFZ. Część obiektów hotelowych Grupy przeznaczona była na izolatoria, a flota PGE przez blisko trzy miesiące wspierała mazowieckie szpitale.

PGE przekazała także płyny do dezynfekcji na rzecz Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, który z pomocą wolontariuszy rozdystrybuował je wśród osób starszych.


Nadesłał Mariusz Majewski – rzecznik prasowy PGE Obrót

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama