Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Rzeszów. Co z budową Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego ?

Podziel się
Oceń

Na razie nie wiadomo, kiedy miasto ogłosi przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Magistrat wciąż czeka na pozytywne opinie dokumentacji projektowej.
  • Źródło: UM Rzeszów
Rzeszów. Co z budową Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego ?
Rzeszów. Co z budową Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego ?
Przeciąga się budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Ponad miesiąc temu władze miasta zapewniały, że na przełomie lutego i marca zostanie ogłoszony przetarg.

- W przyszłym tygodniu miejscy urzędnicy wystąpią o pozwolenie na budowę. Ta procedura powinna potrwać maksymalnie 60 dni. Zatem na przełomie lutego i marca chcemy ogłosić przetarg na wykonawcę - mówił nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

O początek rozpoczęcia inwestycji dopytują się także ogólnopolscy politycy. - Władze miasta ustami wiceprezydenta Ustrobińskiego publicznie zapewniały, że ogłoszą przetarg na PCLA w lutym. Nie zrobiły tego. Sportowy Rzeszów musi się wreszcie dowiedzieć, jaki jest rzeczywisty stan przygotowań miasta do tej inwestycji - czytamy we wpisie europosła Tomasza Poręby w mediach społecznościowych.

Odpowiadał mu Witold Walawender z klubu "Rozwój Rzeszowa": - Na ostatniej sesji RM Rzeszowa poruszyłem w/w temat. Również, jestem po rozmowie z Zarządem Klubu CWKS Resovia. Wszelkie formalności są już na końcowym etapie, mam nadzieję, że wszystkie formalności zostaną dograne i to jeszcze w nadchodzącym tygodniu - czytamy we wpisie radnego na profilu w mediach społecznościowych.

Kiedy budowa

Dziś już wiadomo, że termin ogłoszenia przetargu jest nierealny. Ratusz bowiem wciąż czeka na opinie.

- Dokumentacja projektowa obecnie jest na etapie sprawozdania. Została ona także przesłana do opinii Polskiego Związku Lekkoatletyki. Uzyskanie ich pozytywnej opinii jest dla nas niezwykle istotne, ponieważ z tego obiektu mają przecież głównie korzystać właśnie lekkoatleci - mówi na Artur Gernand z biura prasowego urzędu miasta Rzeszowa.

Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego została podzielona na trzy etapy. W pierwszej kolejności zostanie przebudowana trybuna na tzw. "wale", czyli ta naprzeciwko zadaszonej. W drugiej kolejności powstanie kryta bieżnia o długości 130 metrów. Nad nią powstaną pomieszczenia sanitarne oraz szatnie. Najwyższy poziom trybun jest zarezerwowany na budowę profesjonalnej widowni.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama