Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Maks Łapiński zwycięzcą XVI edycji Carpathia Festival!

Podziel się
Oceń

Za nami drugi dzień koncertów "Rzeszów Carpathia Festival” XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów 2020.
  • Źródło: materiały własne
Na scenie Filharmonii Podkarpackiej odbyły się występy 10 finalistów, ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród laureatom przez organizatorów, przedstawicieli sponsorów, gości festiwalu i fundatorów nagród.

Maks Łapiński
Maks Łapiński

Główną nagrodę Festiwalu zdobył Maks Łapiński za utwór pod tytułem "Lew", do którego sam napisał muzykę i tekst. Odbierając czek na 15 000 zł, nie krył zaskoczenia i wzruszenia. Jak podkreślił, Carpathia Festival jest jego pierwszym zwycięstwem w karierze. Zdobytą nagrodę pieniężną przeznaczy na nagranie kolejnych piosenek.

Pierwsze miejsce konkursie w Rzeszów Carpathia Festival zdobyła Kamila Dauksz. Artystka zaśpiewała piosenkę "Z biegiem lat". Nagrodą dla Kamili będzie nagranie teledysku przez TVP Rzeszów. Czas na realizację projektu wyznaczono do końca 2020 r.

Drugie miejsce jury konkursu przyznało Idze Kozackiej za utwór "Zamykam oczy". Iga wyśpiewała sobie sesję nagraniową w studiu nagraniowym Polskiego Radia Rzeszów, ponadto jej piosenka będzie promowana na antenie Radia Rzeszów.

Kolejne, równorzędne drugie miejsce zdobyła Julia Sibielak, za piosenkę "Undiscovered". Nagrodą dla Julii jest sesja nagraniowa w studiu Estrady Rzeszowskiej.

Na trzecim miejscu uplasował się Serhii Lazanowskyi aktor teatru muzyczno-dramatycznego z Iwano-Frankowska (Ukraina), który za piosenkę "U nebi" zdobył film promocyjny, który zrealizuje dla niego Gazeta Codzienna Nowiny.

Szklany Słowik, czyli Nagroda dla Największej Osobowości Scenicznej trafiła do Kingi Kotrzuby za piosenkę pt. "Saute".

Wśród wyróżnionych są: Maria Holka za piosenkę pt. "Kret", Jakub Rajman - "I Don’t Care", Dawid Wojtoń "Obudź mnie" i Gabriela Zdanoviciute z Litwy za utwór „Flames Dont Lie”.



Festiwal zakończył koncert „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Danuta Błażejczyk wraz z córką Karoliną Błażejczyk oraz artystami Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka, wykonała bliskie jej sercu utwory Danuty Rin.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama