Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Trwa akcja ratowania kotka w Rzeszowie. Ratusz: próbujemy do skutku

Podziel się
Oceń

To już siódmy dzień akcji ratowania kotka, który utknął pomiędzy rurami ciepłowniczymi w Rzeszowie. Ratusz nie może jednak przeciąć rur, ponieważ pozbawiłoby to mieszkańców ogrzewania.
  • Źródło: informacje prasowe
Trwa akcja ratowania kotka w Rzeszowie. Ratusz: próbujemy do skutku

Autor: Biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

O tym, że mały kotek utknął w rurach ciepłowniczych w Rzeszowie dowiedzieliśmy się przeszło tydzień temu, bo w niedzielę 24 października. Od tamtego czasu zarówno pracownicy MPEC, jak i straż pożarna próbują wydostać zwierzę, niestety jak dotąd bezskutecznie.

Ratusz: prezydent osobiście nadzoruje akcje


Z kolei w sobotę 30 października Urząd Miasta Rzeszowa wydał oświadczenie w tej sprawie.

- Pierwszy sygnał o tym, że w rurze zasilającej Rzeszów w ciepło, przy ul. Ciepłowniczej utknął kot, służby miejskie otrzymały w niedzielę 24.10.2021, po południu. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej od razu wysłało pracowników na miejsce. Niestety nie udało się dokładnie zlokalizować kota - twierdzą władze ratusza.

W ciągu kolejnych dni, także wieczorami, na miejscu pracowali pracownicy MPEC, MPWiK i OSP Załęże. Przecięto otuliny rur, wyciągano kolejne warstwy izolacji. Użyto również kamery inspekcyjnej z termowizją, by móc zlokalizować dokładnie miejsce, w którym kotek się znajduje. Niestety nie przyniosło to, jak dotychczas rezultatu.

- Od siedmiu dni robimy wszystko, aby zwierzę uratować. Pomagają również pracownicy Schroniska dla zwierząt Kundelek i mieszkańcy Rzeszowa. Służby są w stałym kontakcie z prezydentem Rzeszowa, który osobiście koordynuje działania - mówi Marzena Marzena Kłeczek-Krawiec, Kierownik Oddziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa.

akcja ratowania kotka z rur ciepłowniczych


Analizowane są kolejne możliwości działania


Choć ratusz również martwi się o los kotka, to jednak nie może rozciąć rury, w której utknął, ponieważ to pozbawiłoby dostępu do ciepłej wody i ogrzewania ¾ mieszkańców Rzeszowa na tydzień.

- Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim obrońcom praw zwierząt. My również nimi jesteśmy. Przypominamy, że Miasto prowadzi Schronisko dla zwierząt Kundelek, które ratuje i opiekuje się setkami zwierząt rocznie. Na terenie miasta opiekę nad kotami realizuje również fundacja Felineus - mówi Marzena Kłeczek-Krawiec.

Ratusz nadal zamierza prowadzić akcję, a wszystkich, którzy chcą nam pomóc, zachęcamy przy okazji nagłośnienia tej sprawy, również do promowania adopcji zwierząt ze schronisk.

- Dziś są podejmowane kolejne zintensyfikowane próby wydostania kotka. Na bieżąco analizowane są kolejne możliwości działania i ewentualne dyspozycje sprzętowe. Prezydent skierował na miejsce dwie jednostki OSP z Załęża i Zalesia. Są pracownicy MPEC i MPWiK. Akacja trwa nadal. Nie poddajemy się - kończy w swoim oświadczeniu rzeszowski ratusz.

akcja ratowania kotka z rur ciepłowniczych



Napisz komentarz

Komentarze

Notype 31.10.2021 09:44
Julki płaczą a publiczne pieniądze wydawane są bez sensu. Może juleczki zapłacą za to wszystko

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama