Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Sukces akcji ratowania kotka w Rzeszowie!

Podziel się
Oceń

Po dziewięciu dniach akcji ratowniczej udało się uwolnić kotka, który utknął w jej z rur ciepłowniczych na terenie Rzeszowa. Zaangażowanych w nią było wiele osób.
  • Źródło: Biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
Sukces akcji ratowania kotka w Rzeszowie!

Autor: Łukasz Kotulak

Przypomnijmy, w sobotę 30 października władze rzeszowskiego ratusza osobiście włączyły się w akcję ratowniczą kotka, który utknął w jednej z rur ciepłowniczych w mieście. 

Zobacz moment wydobycia kotka:



Akcję osobiście zaczął nadzorować także prezydent Konrad Fijołek. - Od siedmiu dni robimy wszystko, aby zwierzę uratować. Pomagają również pracownicy Schroniska dla zwierząt Kundelek i mieszkańcy Rzeszowa. Służby są w stałym kontakcie z prezydentem Rzeszowa, który osobiście koordynuje działania - mówiła Marzena Marzena Kłeczek-Krawiec, Kierownik Oddziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa. 

 

kotek w rurze Rzeszów
Monitor kamery wizyjnej, użytej do zlokalizowania uwiezionego kotka



 

Służby ustaliły miejsce pobytu kotka


Z kolei w poniedziałek 1 listopada udało się ustalić dokładnie miejsce, w którym zwierzę przebywa. Pomogła w tym specjalistyczna kamera, którą udostępniło rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. 

- Kotek znajduje się głęboko (ok. 10 metrów) pod nasypem kolejowym, pod którym przebiega ciepłociąg, pomiędzy rurą ciepłowniczą a stalowymi elementami zabezpieczającymi instalację - informuje prezydent w swoich mediach społecznościowych

 

kotek w rurze Rzeszów
Wolontariusze i uratowany kotek



 

Sukces akcji ratowniczej. Kotek został uwolniony


Natomiast niespełna dzień później, bo we wtorek 2 listopada tuż po godz. 13 udaliśmy się z naszą internetową kamerą na miejsce akcji ratunkowej. W trakcie naszej rozmowy na żywo pracującym na miejscu wolontariuszom i służbom udało się uwolnić zwierzę. 

- Kotka udało się wydostać dziś, niedługo po południu. Jest on w dobrej kondycji - trafił pod opiekę Fundacji Felineus. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję niesienia pomocy zwierzakowi - wolontariuszom, pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Państwowej Straży Pożarnej, strażakom ochotnikom z OSP Słocina, Załęże, Zalesie, policji, straży miejskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Obejrzyj całą naszą relację na żywo z akcji uratowania kotka!
 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama