Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Kontrowersje wokół konsultacji budowy wiaduktu nad torami na os. Pułaskiego?

Podziel się
Oceń

W poniedziałek odbyły się konsultacje nad planem przebudowy układu komunikacyjnego na os. Pułaskiego, w tym poprzez budowę wiaduktu łączącego ul. Wyspiańskiego i Hoffmanową. Mieszkańcy debatowali z władzami Rzeszowa jednak nad gotowym planem.
Kontrowersje wokół konsultacji budowy wiaduktu nad torami na os. Pułaskiego?
Konsultacje nad nowym układem komunikacyjnym na os. Pułaskiego w Rzeszowie potrwają do 21 listopada br.

Źródło: Adam Lampart/UM Rzeszowa

W budynku VIII Liceum ogólnokształcącego w Rzeszowie, przy ul. Wyspiańskiego w poniedziałek po południu władze Rzeszowa, architekci i pracownicy ratusza spotkali się z mieszkańcami os. Pułaskiego, aby przedstawić koncepcję przebudowy układu komunikacyjnego w tej części miasta. Jednym z kluczowych planów jest budowa wiaduktu nad torami, łączącego ul. Wyspiańskiego z Hoffmanową, tak aby uniknąć paraliżu na przejeździe kolejowym w ciągu ul. ks. Jałowego. - Dziękujemy za merytoryczną, momentami gorącą dyskusję o tej bardzo ważnej dla miasta i mieszkańców inwestycji. Dzięki niej lepiej skomunikowane zostaną wschodnia i zachodnia część Rzeszowa - czytamy na stronie rzeszowskiego Ratusza na Facebooku.

- Spotkaliśmy się w VIII LO nie po to, aby konsultować, lecz po to, aby został nam zaprezentowany praktycznie gotowy i opłacony już projekt budowlany - komentuje wczorajsze konsultacje Michał Wróbel, zarzucając miastu, że w przygotowanej koncepcji przebudowy dróg "brakuje wariantowości i rozmów przed, a nie po wykonaniu projektu budowlanego". Swój wpis zamieścił w mediach społecznościowych. - Konrad Fijołek prezydent Rzeszowa miał wspólnie z mieszkańcami zarządzać miastem, tymczasem o sposobie nowego przeprawienia się przez tory zdecydował sam. Zupełnie nie odrobiliśmy lekcji ze sposobu postępowania z obwodnicą południową, która nie może doczekać się realizacji. Tu będzie podobnie, bo prezydent, zamiast łagodzić potencjalny konflikt społeczny, tylko go wzmaga - zwraca uwagę. 

Ratusz: czekamy na wnioski i uwagi

Miasto jednak przypomina, że to dopiero początkowy etap realizacji tej inwestycji. Stąd też odbywają się konsultacje społeczne. To nie tylko spotkania z mieszkańcami, ale możliwość złożenia odpowiednich uwag. 

Same zaś konsultacje społeczne, zorganizowane są zgodnie z przepisami prawa - uważa miasto, które w odpowiedzi na naszego maila o konkretną definicję "konsultacji społecznych" odsyła nas do licznych uchwał i zarządzeń, w tym: "Uchwały Rady Miasta Rzeszowa Nr LXXVIII/1711/2023 z dnia 25 kwietnia 2023 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Rzeszowa, Zarządzenia Nr 0050/343/2023 Prezydenta Miasta Rzeszowa z dnia 28 lipca 2023 r. w sprawie wprowadzenia Instrukcji postępowania przy prowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Rzeszowa oraz  Zarządzenia Nr 0050/488/2023 Prezydenta Miasta Rzeszowa z dnia 30 października 2023 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu koncepcyjnego budowy wiaduktu nad torami kolejowymi łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej". - Konsultacje społeczne rozumiemy dokładnie tak, jak zostało to zapisane w ww. uchwałach i zarządzeniach, w oparciu o które działamy - powiedziała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzeczniczka prezydenta Konrada Fijołka. 

- Uwagi i wnioski do projektu koncepcyjnego mieszkańcy mogą składać w terminie od 6 listopada 2023 r. do 21 listopada 2023 r. Wnioski można składać drogą elektroniczną na adres: [email protected] - przekazuje rzeczniczka prezydenta Rzeszowa. - Takie wnioski już wpływają - zauważa. 

Po zakończeniu konsultacji, w terminie nie dłuższym niż 30 dni, Prezydent na stronie internetowej www.erzeszow.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej zamieszcza Raport z przeprowadzonych konsultacji. - W uzasadnionych przypadkach Raport może być ogłoszony w późniejszym terminie, nieprzekraczającym jednak 60 dni od zakończenia konsultacji - mówi Kłeczek-Krawiec. Rzeczniczka prezydenta dopytywana o opinię zamieszczoną w grupie "Razem dla Rzeszowa" przekazała, że "jest to opinia (...), do której ma prawo. Jednak stawiane zarzuty nie są prawdą". 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama