Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Policjanci z Polańczyka uratowali turystę z bieszczadzkich lasów

Podziel się
Oceń

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Polańczyku. 40-letni mężczyzna z Katowic, który przyjechał w Bieszczady świętować swoje urodziny, postanowił pobiegać po zmroku. Szybko jednak zgubił się w lesie.
Policjanci z Polańczyka uratowali turystę z bieszczadzkich lasów

Źródło: KPP Lesko

O zdarzeniu powiadomił recepcjonista hotelu, w którym zatrzymał się turysta. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji i ratowników GOPR.

Dzielnicowi z Polańczyka nawiązali kontakt telefoniczny z zagubionym turystą. Dzięki doskonałej znajomości terenu udało im się ustalić trasę, jaką pobiegł mężczyzna i miejsce, gdzie się zgubił.

Okazało się, że 40-latek wbiegł na teren rezerwatu przyrody nad Jeziorem Myczkowieckim. Policjanci, jadąc drogą po drugiej stronie jeziora, dzięki użyciu sygnałów uprzywilejowania szybko zlokalizowali zagubionego biegacza. Znajdował się on jednak na drugim brzegu jeziora.

Policjanci, wiedząc, że ścieżka prowadzi nad stromym urwiskiem, a biegacz dysponuje jedynie latarką czołową, postanowili mu pomóc. Dodatkowo ich obawy wzbudzał duży mróz oraz opady śniegu.

Ponieważ do miejsca, gdzie znajdował się biegacz, nie było możliwości dojazdu lądem, policjanci zorganizowali transport wodny. Dzięki współpracy z dysponującymi lekką łodzią motorową strażakami z Leska, turystę udało się całego i zdrowego przewieźć na właściwy brzeg, a następnie do jego miejsca zakwaterowania.

Mężczyzna był bardzo wdzięczny policjantom i strażakom za pomoc. Przyznał, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jak łatwo można się zgubić w bieszczadzkich lasach.

Apelujemy o rozwagę podczas korzystania z zimowego wypoczynku w górach.
  • Przed wyjściem do lasu należy dokładnie przemyśleć trasę i zabrać ze sobą mapę lub nawigację.
  • Należy również pamiętać o odpowiednim ubiorze i wyposażeniu, w tym latarce czołowej.
  • Jeśli zgubimy się w lesie, nie należy panikować. Należy jak najszybciej znaleźć bezpieczne miejsce i spróbować skontaktować się z pomocą.

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama