Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Nowe przejazdy rowerowe w Rzeszowie gotowe. Gdzie je wykonano?

Podziel się
Oceń

Na pięciu skrzyżowaniach w Rzeszowie powstały nowe przejazdy dla rowerzystów. To ukłon w stronę cyklistów i element poprawy ogólnej mobilności w mieście.
Nowe przejazdy rowerowe w Rzeszowie gotowe. Gdzie je wykonano?

Źródło: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

Rzeszów, znany ze swojego dynamicznego rozwoju, wciąż inwestuje w rozwój infrastruktury miejskiej. Ostatnim znaczącym krokiem w tym kierunku są nowe przejazdy rowerowe, które powstały m.in. na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i al. Cieplińskiego, jednym z najważniejszych punktów komunikacyjnych miasta. To nie tylko ułatwienie dla rowerzystów, ale także element poprawy ogólnej mobilności w mieście.

Projekt budowy nowych przejazdów rowerowych został sfinansowany w dużej mierze ze środków Unii Europejskiej, co potwierdza zaangażowanie miasta w rozwijanie przyjaznej dla rowerzystów infrastruktury. Cała inwestycja, w której zakres wchodziła przebudowa istniejących sygnalizacji świetlnych, budowa przejazdów rowerowych, przebudowa chodników oraz zmiana oznakowania drogowego, została zakończona sukcesem.

Przedstawiciele środowiska rowerowego miasta wytypowali pięć kluczowych skrzyżowań, na których pojawiły się nowe udogodnienia dla rowerzystów. Wśród nich są m.in. al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego, al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego, al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa, al. Batalionów Chłopskich – ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska.

Koszt całej inwestycji wyniósł 1,655 mln zł, z czego imponujące 83 proc. pochodziło z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. To istotne wsparcie, które umożliwiło zrealizowanie projektu na dużą skalę, wpływając korzystnie na jakość infrastruktury rowerowej w mieście.

W ramach zakończonej inwestycji dokonano także przekształceń istniejących sygnalizacji świetlnych, co z pewnością wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Nowe sygnalizatory, nowa nawierzchnia asfaltowa, a także zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu to elementy, które wzbogaciły cały obszar objęty projektem.

Inwestycja nie tylko wpisuje się w ducha nowoczesności, ale także stanowi przykład skutecznego wykorzystania funduszy unijnych na rozwój lokalnej infrastruktury. Nowe przejazdy rowerowe w Rzeszowie są nie tylko estetycznym dodatkiem do krajobrazu miasta, ale także praktycznym rozwiązaniem, które zachęca do korzystania z roweru jako środka transportu.

Wraz z zakończeniem tej inwestycji, Rzeszów staje się bardziej przyjazny dla rowerzystów, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców i atrakcyjności miasta dla potencjalnych mieszkańców oraz turystów. To kolejny kamień milowy w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta i troski o środowisko.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama