Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Rolnicy znów wyjadą na ulice. Utrudnienia na drogach do Rzeszowa

Podziel się
Oceń

We wtorek 20 lutego br. polscy rolnicy ponownie staną w obronie swoich interesów, organizując protesty na terenie całego kraju. Spore utrudnienia czekają na kierowców jadących do Rzeszowa od Kolbuszowej i Sędziszowa Młp.
Rolnicy znów wyjadą na ulice. Utrudnienia na drogach do Rzeszowa

Źródło: Filip Łagowski/Halo Rzeszów

Protesty rolników są odpowiedzią na trudności, z jakimi borykają się przedstawiciele branży rolniczej, domagając się radykalnych zmian w polityce gospodarczej Polski. Już teraz wiadomo, że ponad 100 miejsc w Polsce zostanie objętych akcjami protestacyjnymi, a rolnicy dodatkowo planują blokady centrów dystrybucyjnych największych sieci handlowych, w tym Biedronki, Lidla, Auchan, Netto i Carrefoura.

Głównym postulatem rolników jest natychmiastowe wstrzymanie importu towarów rolnych z Ukrainy. Solidarność Rolników argumentuje, że niekontrolowany napływ produktów z Ukrainy, zwłaszcza po otwarciu granic z tym krajem przez Unię Europejską, stanowi realne zagrożenie dla opłacalności krajowej produkcji rolnej, przetwórczej i innych branż z nią związanych. 

ZOBACZ FOTORELACJĘ ZE STRAJKU ROLNIKÓW W RZESZOWIE:

Dodatkowo rolnicy domagają się wycofania Polski z europejskiego Zielonego Ładu, który według nich narzuca zbyt restrykcyjne normy i wymogi, nie biorąc pod uwagę specyfiki rodzimej hodowli. Wśród postulatów znajduje się także apel o odbudowę hodowli w Polsce, co ma umocnić nie tylko sektor rolny, ale także całą gospodarkę kraju.

Ponadto Solidarność Rolników żąda konkretnej pomocy dla producentów rolnych dotkniętych suszą oraz dopłat do różnych kategorii produktów, takich jak zboża, rzepak, mleko, nawozy, maliny i miód. W tym kontekście rolnicy apelują również o inwestycje w infrastrukturę eksportową, co mogłoby zwiększyć konkurencyjność polskich produktów na rynkach zagranicznych.

Miejsc, gdzie odbędą się protesty, przybywa. Spore utrudnienia czekają kierowców pod Rzeszowem. Rolnicy planują m.in. blokadę drogi krajowej nr 9 w Kolbuszowej oraz drogi krajowej 94 w Sędziszowie Młp. W samym Rzeszowie protestów jeszcze nie zapowiedziano.

Warto podkreślić, że rolnicy nie ograniczają swojej aktywności tylko do protestów. Od 9 lutego trwają strajki na granicach, m.in. w Medyce, Dorohusku, Myśliborzu (trasa S3) oraz w Namysłowie. Te działania mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na pilną potrzebę zmiany sytuacji rolników w Polsce.

Wobec zbliżającego się terminu protestów, społeczeństwo oczekuje reakcji rządu na postulaty Solidarności Rolników. Warto zauważyć, że ta mobilizacja rolników może przyczynić się do szerszej debaty na temat polityki rolniczej kraju i konieczności wprowadzenia zmian, które pozwolą na zrównoważony rozwój sektora rolniczego w Polsce.

ZOBACZ MAPĘ PROTESTÓW ROLNIKÓW:

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama