Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Rolnicy znów wyjadą na ulice. Utrudnienia na drogach do Rzeszowa

Podziel się
Oceń

We wtorek 20 lutego br. polscy rolnicy ponownie staną w obronie swoich interesów, organizując protesty na terenie całego kraju. Spore utrudnienia czekają na kierowców jadących do Rzeszowa od Kolbuszowej i Sędziszowa Młp.
Rolnicy znów wyjadą na ulice. Utrudnienia na drogach do Rzeszowa

Źródło: Filip Łagowski/Halo Rzeszów

Protesty rolników są odpowiedzią na trudności, z jakimi borykają się przedstawiciele branży rolniczej, domagając się radykalnych zmian w polityce gospodarczej Polski. Już teraz wiadomo, że ponad 100 miejsc w Polsce zostanie objętych akcjami protestacyjnymi, a rolnicy dodatkowo planują blokady centrów dystrybucyjnych największych sieci handlowych, w tym Biedronki, Lidla, Auchan, Netto i Carrefoura.

Głównym postulatem rolników jest natychmiastowe wstrzymanie importu towarów rolnych z Ukrainy. Solidarność Rolników argumentuje, że niekontrolowany napływ produktów z Ukrainy, zwłaszcza po otwarciu granic z tym krajem przez Unię Europejską, stanowi realne zagrożenie dla opłacalności krajowej produkcji rolnej, przetwórczej i innych branż z nią związanych. 

ZOBACZ FOTORELACJĘ ZE STRAJKU ROLNIKÓW W RZESZOWIE:

Dodatkowo rolnicy domagają się wycofania Polski z europejskiego Zielonego Ładu, który według nich narzuca zbyt restrykcyjne normy i wymogi, nie biorąc pod uwagę specyfiki rodzimej hodowli. Wśród postulatów znajduje się także apel o odbudowę hodowli w Polsce, co ma umocnić nie tylko sektor rolny, ale także całą gospodarkę kraju.

Ponadto Solidarność Rolników żąda konkretnej pomocy dla producentów rolnych dotkniętych suszą oraz dopłat do różnych kategorii produktów, takich jak zboża, rzepak, mleko, nawozy, maliny i miód. W tym kontekście rolnicy apelują również o inwestycje w infrastrukturę eksportową, co mogłoby zwiększyć konkurencyjność polskich produktów na rynkach zagranicznych.

Miejsc, gdzie odbędą się protesty, przybywa. Spore utrudnienia czekają kierowców pod Rzeszowem. Rolnicy planują m.in. blokadę drogi krajowej nr 9 w Kolbuszowej oraz drogi krajowej 94 w Sędziszowie Młp. W samym Rzeszowie protestów jeszcze nie zapowiedziano.

Warto podkreślić, że rolnicy nie ograniczają swojej aktywności tylko do protestów. Od 9 lutego trwają strajki na granicach, m.in. w Medyce, Dorohusku, Myśliborzu (trasa S3) oraz w Namysłowie. Te działania mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na pilną potrzebę zmiany sytuacji rolników w Polsce.

Wobec zbliżającego się terminu protestów, społeczeństwo oczekuje reakcji rządu na postulaty Solidarności Rolników. Warto zauważyć, że ta mobilizacja rolników może przyczynić się do szerszej debaty na temat polityki rolniczej kraju i konieczności wprowadzenia zmian, które pozwolą na zrównoważony rozwój sektora rolniczego w Polsce.

ZOBACZ MAPĘ PROTESTÓW ROLNIKÓW:

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama