Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Rolnicy znów wyjadą na ulice. Utrudnienia na drogach do Rzeszowa

Podziel się
Oceń

We wtorek 20 lutego br. polscy rolnicy ponownie staną w obronie swoich interesów, organizując protesty na terenie całego kraju. Spore utrudnienia czekają na kierowców jadących do Rzeszowa od Kolbuszowej i Sędziszowa Młp.
Rolnicy znów wyjadą na ulice. Utrudnienia na drogach do Rzeszowa

Źródło: Filip Łagowski/Halo Rzeszów

Protesty rolników są odpowiedzią na trudności, z jakimi borykają się przedstawiciele branży rolniczej, domagając się radykalnych zmian w polityce gospodarczej Polski. Już teraz wiadomo, że ponad 100 miejsc w Polsce zostanie objętych akcjami protestacyjnymi, a rolnicy dodatkowo planują blokady centrów dystrybucyjnych największych sieci handlowych, w tym Biedronki, Lidla, Auchan, Netto i Carrefoura.

Głównym postulatem rolników jest natychmiastowe wstrzymanie importu towarów rolnych z Ukrainy. Solidarność Rolników argumentuje, że niekontrolowany napływ produktów z Ukrainy, zwłaszcza po otwarciu granic z tym krajem przez Unię Europejską, stanowi realne zagrożenie dla opłacalności krajowej produkcji rolnej, przetwórczej i innych branż z nią związanych. 

ZOBACZ FOTORELACJĘ ZE STRAJKU ROLNIKÓW W RZESZOWIE:

Dodatkowo rolnicy domagają się wycofania Polski z europejskiego Zielonego Ładu, który według nich narzuca zbyt restrykcyjne normy i wymogi, nie biorąc pod uwagę specyfiki rodzimej hodowli. Wśród postulatów znajduje się także apel o odbudowę hodowli w Polsce, co ma umocnić nie tylko sektor rolny, ale także całą gospodarkę kraju.

Ponadto Solidarność Rolników żąda konkretnej pomocy dla producentów rolnych dotkniętych suszą oraz dopłat do różnych kategorii produktów, takich jak zboża, rzepak, mleko, nawozy, maliny i miód. W tym kontekście rolnicy apelują również o inwestycje w infrastrukturę eksportową, co mogłoby zwiększyć konkurencyjność polskich produktów na rynkach zagranicznych.

Miejsc, gdzie odbędą się protesty, przybywa. Spore utrudnienia czekają kierowców pod Rzeszowem. Rolnicy planują m.in. blokadę drogi krajowej nr 9 w Kolbuszowej oraz drogi krajowej 94 w Sędziszowie Młp. W samym Rzeszowie protestów jeszcze nie zapowiedziano.

Warto podkreślić, że rolnicy nie ograniczają swojej aktywności tylko do protestów. Od 9 lutego trwają strajki na granicach, m.in. w Medyce, Dorohusku, Myśliborzu (trasa S3) oraz w Namysłowie. Te działania mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na pilną potrzebę zmiany sytuacji rolników w Polsce.

Wobec zbliżającego się terminu protestów, społeczeństwo oczekuje reakcji rządu na postulaty Solidarności Rolników. Warto zauważyć, że ta mobilizacja rolników może przyczynić się do szerszej debaty na temat polityki rolniczej kraju i konieczności wprowadzenia zmian, które pozwolą na zrównoważony rozwój sektora rolniczego w Polsce.

ZOBACZ MAPĘ PROTESTÓW ROLNIKÓW:

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama