Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na Rzeszowskim Rynku już 17 marca

Podziel się
Oceń

Już w niedzielę 17 marca 2024 roku na rzeszowskim Rynku zorganizowany zostanie największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny, na który zaprasza Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. Na wszystkich mieszkańców czekać będzie tego dnia mnóstwo różnorodnych atrakcji wiosenno – wielkanocnych dla wszystkich grup wiekowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Jarmark Wielkanocny na Rzeszowskim Rynku już 17 marca

Źródło: mat. prasowe

Jarmark Wielkanocny to nowa propozycja dla mieszkańców, która po raz pierwszy zagościła  na Rzeszowskim Rynku w 2023 roku. Tegoroczna, druga edycja wydarzenia będzie ponowną okazją, by zasiąść przy wspólnym stole, posmakować tradycyjnych potraw, lepiej poznać lokalne obrzędy wielkanocne i skorzystać z bogatej oferty wystawców kiermaszu rękodzieła.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego płytę Rzeszowskiego Rynku wypełnią klimatyczne stoiska lokalnych przedsiębiorców oraz organizacji. Wśród wielu oferowanych na sprzedaż produktów znajdą się między innymi wiklinowe koszyczki, palmy wielkanocne, świąteczne stroiki i ręcznie zdobione pisanki, jak również przysmaki w postaci ciast i potraw przygotowanych przez koła gospodyń.

Na wszystkich uczestników czekać będzie także wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak pokaz kulinarny, występy artystyczne, pokaz sztuki baristycznej czy warsztaty świąteczne. Nie zabraknie także bogatej oferty gastronomicznej, w tym darmowego poczęstunku  w postaci klasycznego żurku i własnoręcznie przygotowanych proziaków według lokalnego przepisu.

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny odbędzie się w niedzielę 17 marca 2024 roku w godzinach 11:00-17:00 na Rzeszowskim Rynku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dodatkowo na pierwsze sto dzieci, które pojawią się w godzinach 12:00-13:00 na Rynku w stroju kurczaka czekać będzie nagroda niespodzianka.

Program:

11:00  rozpoczęcie
11:30-11:50  prelekcja na temat Świąt Wielkanocnych – Stefania Buda
11:50-12:30  występy artystyczne:

  • występ artystyczny Przedszkola Logopedycznego „Gadułka”
  • występ artystyczny Przedszkola Publicznego Nr 43 w Rzeszowie
  • występ taneczny w wielkanocnej aranżacji w wykonaniu zespołu tanecznego „Atomówki” 
    z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Biała

12:30-12:50  pokaz sztuki baristycznej latte art - Igor Kunciw
12:50-13:00  konkurs wiedzy o Świętach Wielkanocnych z nagrodami
13:00-14:15  pokaz kulinarny Janusza Pyry - Szefa Kuchni Restauracji Folk

14:25-16:00  występy artystyczne:

  • występ wokalny Elizy Szopy „Znaki Wielkanocy”
  • występy wokalne i muzyczne uczniów Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie
  • występ Natalii Wójcik i Jacka Bachera
  • występ Zespołu Śpiewaczego Wesołe Kumoszki – Obrzędy Wielkanocne

16:15-17:00  koncert Pablo Team

Atrakcje Jarmarku Wielkanocnego:

  • kiermasz rękodzieła wielkanocnego
  • darmowy poczęstunek - żurek (od godziny 13:00)
  • wiosenno-wielkanocne fotograficzne atelier (możliwość zrobienia zdjęcia)
  • prezentacja tradycyjnych potraw przez koła gospodyń oraz kluby seniora
  • warsztaty florystyczne
  • strefa parzenia kawy

Atrakcje dla najmłodszych:

  • pieczenie proziaków
  • strefa warsztatów wielkanocnych
  • wielkanocny zajączek w wiosennej asyście
  • Dzieciaki Sadzeniaki

Organizatorzy: Miasto Rzeszów, Rzeszowski Dom Kultury

Sponsorzy: OVO-RES, Dobrowolscy, Folres, Piekarnia Błażowa

Partnerzy: Hotel Bristol Tradition & Luxury, Restauracja Folk, Hotel Wellness & Spa Nowy Dwór, Leroy Merlin, Zaparzymy.pl, Joanna Michałek Foto-grafia, Estrada Rzeszowska, Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa Nr 23 w Rzeszowie, Przedszkole Publiczne Nr 43 w Rzeszowie, Przedszkole Logopedyczne "Gadułka".


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama