Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Przetarg na budowę dzwonnicy na Pl. Wolności rozstrzygnięty

Podziel się
Oceń

Rozstrzygnięto przetarg na budowę dzwonnicy Dzwonu Niepodległości. Zostanie zbudowana na Placu Wolności w sąsiedztwie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego na osi ul. Jacentego Gałęzowskiego zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Koszt tej inwestycji to prawie 275 tys. zł.
Przetarg na budowę dzwonnicy na Pl. Wolności rozstrzygnięty
Koncepcja dzwonnicy Dzwonu Niepodległości na Placu wolności w Rzeszowie.

Źródło: mat. ZZM Rzeszów

Wykonawcą robót jest AJ Profibud, spółka z o.o. z Chmielnika. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Dzwonnica ma stanąć do sierpnia 2024 r. 

W ramach inwestycji zgodnie z dokumentacją projektową nastąpi demontaż istniejącej nawierzchni, przygotowanie fundamentu wraz z wyprowadzeniem prętów dla słupów. Następnie zostaną wykonane słupy, belki żelbetowe, a także montaż jarzma wraz z dzwonem. 

Ostatnim etapem będzie przygotowanie nawierzchni z płyt kamiennych, w nawiązaniu do kolorystyki istniejącej już nawierzchni przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Również w ramach inwestycji zlecone zostanie odnowienie dzwonu oraz wykonanie nowego jarzma. 

Jak poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, wykonawca przedstawił do akceptacji materiały, z których wykonana będzie dzwonnica. Aktualnie trwa odnawianie dzwonu. Rozpoczęto też  działania niezbędne do wykonywania nadzoru archeologicznego nad inwestycją z uwagi na jej lokalizację. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama