Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

84-letnia seniorka z Rzeszowa straciła oszczędności życia. Zuchwała kradzież pod przykrywką MOPS

Podziel się
Oceń

W Rzeszowie doszło do zuchwałej kradzieży, której ofiarą padła 84-letnia pani Janina. Podająca się za pracownicę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) oszustka, w towarzystwie wspólnika, okradła seniorkę, zabierając jej oszczędności życia w wysokości ponad 100 tysięcy złotych.
84-letnia seniorka z Rzeszowa straciła oszczędności życia. Zuchwała kradzież pod przykrywką MOPS

Źródło: archiwum

Pani Janina nie podejrzewała, że wizyta rzekomej opiekunki społecznej zakończy się utratą znacznych oszczędności. Oszustka przedstawiła się jako pracownica MOPS-u, obiecując pomoc finansową z funduszy Unii Europejskiej oraz dodatek pielęgnacyjny w wysokości 300 złotych.

- Przedstawiła się, że jest z opieki społecznej, że dostanę pieniądze z UE 1,5 tys. zł mi dodatek pielęgnacyjny 300 zł - relacjonuje seniorka w rozmowie z rzeszowską redakcją TVP. 

Kobieta, wykorzystując zaufanie pani Janiny, zaoferowała pomoc w załatwieniu formalności, a następnie zaproponowała masaż kręgosłupa. Kiedy starsza pani położyła się, oszustka zaczęła przeszukiwać mieszkanie.

- Jak się podniosłam, bo mi chwilę zeszło, to już jej nie było, a te pieniądze były w łóżku w szufladzie - wspomina poszkodowana, cytowana przez miejscową telewizję. 

Ktoś wiedział, gdzie są pieniądze

Seniorka straciła w sumie ponad 105 tysięcy złotych. Córka pani Janiny jest przekonana, że za kradzieżą stoi zorganizowana grupa przestępcza, która mogła mieć więcej ofiar.

- Byli dobrze przygotowani, wiedzieli, do kogo mają iść. Moja mama nie była jedyną osobą, która miała tego dnia być okradziona, wiedzieli, że przychodzi opiekunka z MOPS-u - tłumaczy córka poszkodowanej w lokalnej telewizji. 

Oszustka była ubrana w żółtą sukienkę. To otyła kobieta w wieku około 30 lat z długimi, czarnymi włosami - niewykluczone, że nosiła perukę. Nie działała sama - w aucie zaparkowanym pod blokiem czekał na nią wspólnik. Samochód, granatowy albo czarny, wyglądał na brudny i miał charakterystyczną literkę „W” na tablicy rejestracyjnej.

- Kierowcę Pani widziała? - pytali dziennikarze TVP Rzeszów.  - Był z bródką, takim zarostem czarnym koło 30-stki - dodaje córka poszkodowanej.

Policja w Rzeszowie intensywnie poszukuje sprawców. Podkomisarz Magdalena Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poinformowała, że funkcjonariusze prowadzą rozmowy z mieszkańcami, starając się ustalić świadków zdarzenia oraz zabezpieczyć ewentualne nagrania z monitoringów.

- Policjanci rozpytują okolicznych mieszkańców, ustalają świadków tego zdarzenia, zabezpieczają też monitoring - mówi podkom. Magdalena Żuk.

Policja apeluje do wszystkich osób, które mogły widzieć oszustów, o zgłaszanie się i przekazywanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w sporządzeniu portretów pamięciowych i zatrzymaniu sprawców.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: AwiTreść komentarza: UPAMIĘTNIENIE ZBRODNI OUN-UPA, a nie jakichś "tragicznych wydarzeń"!!! Czy ten artykuł pisał Ukrainiec?Data dodania komentarza: 17.07.2024, 15:46Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama