Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Nowoczesna komunikacja zza krat. Więźniowie z Rzeszowa połączą się ze światem przez Skype'a

Podziel się
Oceń

W Zakładzie Karnym w Rzeszowie otwarto nową przestrzeń, która z pewnością odegra kluczową rolę w życiu osadzonych. To specjalnie wyremontowane pomieszczenie, wyposażone w stanowiska komputerowe z dostępem do komunikatora internetowego Skype.
Nowoczesna komunikacja zza krat. Więźniowie z Rzeszowa połączą się ze światem przez Skype'a
Nowe pomieszczenie ze stanowiskami komputerowymi do prowadzenia rozmów za pośrednictwem komunikatora internetowego Skype.

Źródło: Zakład Karny w Rzeszowie

Projekt ten jest wyjątkowy nie tylko ze względu na swój cel, ale również z powodu zaangażowania samych więźniów w remont przyszłej sali rozmów.

W dzisiejszych czasach technologie informacyjne i komunikacyjne odgrywają coraz większą rolę w życiu każdego człowieka. Dotyczy to również osadzonych, którzy, pomimo pozbawienia wolności, zachowują prawo do utrzymywania kontaktów z bliskimi. Niestety, realizacja tego prawa bywa utrudniona, szczególnie dla osób mieszkających daleko od zakładu karnego. Nowe rozwiązanie w postaci wideorozmów na Skype'ie pozwala więźniom na stały kontakt z rodziną i przyjaciółmi, co z pewnością ma pozytywny wpływ na ich psychikę i proces resocjalizacji.

Warto podkreślić, że remont pomieszczenia odbył się przy aktywnym udziale samych osadzonych. Pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej więźniowie wykonywali prace remontowe, malowali ściany, montowali meble i instalowali sprzęt komputerowy. Zaangażowanie osadzonych w ten projekt nie tylko przyczyniło się do szybszego ukończenia remontu, ale również pozwoliło im rozwinąć nowe umiejętności i poczuć się częścią społeczeństwa.

Otwarcie nowej sali rozmów na Skype'ie w Zakładzie Karnym w Rzeszowie to z pewnością krok w stronę humanitaryzacji systemu penitencjarnego. Nowoczesne technologie dają więźniom szansę na podtrzymywanie więzi z bliskimi i budowanie pozytywnych relacji, co jest niezwykle istotne w procesie resocjalizacji i przygotowania do powrotu do społeczeństwa.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama