Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

„Uchodźcy, migranci i my”. Spotkanie z dr. nauk społecznych Rafałem Cekierą

Podziel się
Oceń

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z dr. nauk społecznych Rafałem Cekierą pt. „Uchodźcy, migranci i my”. Rozmowę z socjologiem poprowadzi Grzegorz Boratyn, 11 lipca o godz. 17.00, w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sokoła 13 w Rzeszowie.
„Uchodźcy, migranci i my”. Spotkanie z dr. nauk społecznych Rafałem Cekierą

Źródło: mat. prasowe

Rafał Cekiera t odr nauk społecznych, Zastępca Dyrektora Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zainteresowania badawcze: socjologia migracji, kultury i religii. Autor m.in. książek: „O pułapkach emigracyjnej lekkości. Doświadczenie tymczasowości w narracjach młodych polskich emigrantów poakcesyjnych” (NOMOS, 2014), „Emigracja jako doświadczenie Studium na przykładzie migrantów powrotnych do województwa śląskiego” (wraz z J. Kijonką, M. Żak, Wyd. UŚ 2022), czy „Uchodźcy, migranci i Kościół katolicki. 

Polska debata migracyjna po 2015 roku w kontekście nauczania Kościoła katolickiego” (Więź, 2022). Publikował w czasopismach naukowych i prasie popularnej (m. in. w „Znaku”, „Charakterach”, „Więzi” czy „W drodze”). Laureat nagrody Marszałka Senatu RP w konkursie na najlepszy materiał prasowy poświęcony emigrantom (2013). Zwycięzca konkursu czasopisma „Przegląd Socjologii Jakościowej” na najlepsze zdjęcie socjologiczne roku (2019). Odbywał półroczne zagraniczne staże naukowe na Szent István Egyetem w Gödöllő (Węgry) oraz Univerzita Palackého w Ołomuńcu (Czechy). Współpracował także z Univerzita Komenskeho w Bratysławie, Słowacja (2014), Ostravská Univerzita v Ostravě, Republika Czeska (2015) czy Evangelische Hochschule Darmstadt, Niemcy (7-13.04.2024). 

Wygłaszał swoje referaty na wielu konferencjach krajowych oraz w Belgii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech Portugalii, Włoszech i na Węgrzech. Organizator cyklicznych seminariów naukowych „Wendelinaria” w Rudzicy na Śląsku Cieszyńskim. Producent i współscenarzysta filmu dokumentalnego „Szczęśliwe miejsce, które ma poetę” (2019).

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama