Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

WSPiA pierwszą uczelnią w Polsce z nowoczesnym rozwiązaniem VR!

Podziel się
Oceń

WSPiA w Rzeszowie kontynuuje swoją tradycję innowacji w edukacji, stając się pierwszą uczelnią w Polsce, która wdrożyła nowoczesne, eksperckie stanowisko VR zintegrowane z wielofunkcyjną platformą edukacyjną CYBID. To przełomowe rozwiązanie otwiera przed studentami nowe możliwości kształcenia praktycznych umiejętności z zakresu kryminalistyki i kryminologii.
WSPiA pierwszą uczelnią w Polsce z nowoczesnym rozwiązaniem VR!

Źródło: mat. prasowe WSPIA

Nowoczesne stanowisko VR stanowi integralną część Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. Dzięki temu studenci mogą w wirtualnej rzeczywistości przeprowadzać dokładne oględziny miejsca zdarzenia, wykonując czynności takie jak robienie zdjęć, dokonywanie pomiarów czy oznaczanie śladów. To unikalna szansa na zdobycie doświadczenia w realistycznych warunkach, bez konieczności narażania się na niebezpieczeństwo.

Kluczowe funkcje stanowiska VR:

  • Integracja z oprogramowaniem CYBID, służącym do tworzenia szkiców miejsca zdarzenia i prowadzenia rekonstrukcji przy użyciu zaawansowanych narzędzi.
  • Możliwość tworzenia własnych, symulowanych zdarzeń i planów działań ratowniczych.
  • Dostęp do szerokiej gamy narzędzi dydaktycznych, pozwalających na zdobycie wiedzy w wielu aspektach kryminalistyki i kryminologii, m.in. pomiary, identyfikacja i metryczki śladów, szkicowanie i planowanie miejsca zdarzenia, protokołowanie, fotografia, fotogrametria oraz wykonywanie analiz i symulacji.

Innowacyjne podejście do edukacji

Wdrożenie stanowiska VR to kolejny krok w realizacji strategii WSPiA, ukierunkowanej na zapewnienie studentom dostępu do najnowocześniejszych narzędzi i technologii edukacyjnych. Uczelnia stale poszerza ofertę dydaktyczną o innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na kształcenie praktycznych umiejętności poszukiwanych na rynku pracy.

- Zajęcia prowadzone w naszym Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej skierowane są w głównym nurcie na praktyczność. Student, który dysponuje odpowiednim środowiskiem, jest w stanie przygotować się w sposób maksymalnie zbliżony do wymiaru pracy, z jaką się zmierzy po studiach. Programy, które oferujemy w trakcie tego procesu dydaktycznego, mają to przygotowanie ułatwić. Posługujemy się naszym najnowszym nabytkiem – środowiskiem VR, który przestał być wreszcie zabawą, a stał się platformą do twórczego zdobywania umiejętności. Studenci zyskali pełną możliwość kreowania zdarzeń, dzięki czemu możliwe jest tworzenie nieograniczonej ilości wersji scenariuszy do pracy i analizy. Praca ze stanowiskiem VR sprawi, że idea nacisku na praktyczność będzie postępować – mówi insp. Andrzej Bodzioch, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, b. Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama