Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

„Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” na zakończenie wakacji

Podziel się
Oceń

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców na ostatni, wakacyjny pokaz multimedialny z cyklu „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana”. Wyjątkowe widowisko przygotowane z okazji 670-lecia lokacji Miasta Rzeszowa odbędzie się już w piątek 30 sierpnia na osiedlu Nowe Miasto. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
„Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” na zakończenie wakacji

Źródło: RDK Rzeszów

„Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” to innowacyjne w swojej formie połączenie tradycji z nowoczesnością. Plenerowe pokazy multimedialne są artystyczną fuzją muzyki, narracji lektora oraz wzruszającej historii, która powstaje z piasku na oczach widzów. Podczas tej niesamowitej podróży w czasie uczestnicy przeniosą się do krainy legend rzeszowskich, które zaprezentowane zostaną w postaci teatru animacji piaskowej.

Dwa pierwsze pokazy, które przyciągnęły tłumy mieszkańców, odbyły się w okresie wakacyjnym na osiedlach Franciszka Kotuli i Kazimierza Pułaskiego. Kolejny seans piaskowy odbędzie się już w piątek 30 sierpnia 2024 roku o 21:00 na terenie zielonym przy ul. Witolda Świadka zlokalizowanym na osiedlu Nowe Miasta. Mieszkańcy będą mogli tego dnia ponownie doświadczyć niezwykłego widowiska, dzięki któremu poznają między innymi genezę nazwy oraz herbu Rzeszowa.

W związku z dużym zainteresowaniem związanym z cyklem pokazów multimedialnych, Rzeszowski Dom Kultury przygotował dla mieszkańców trzy dodatkowe widowiska plenerowe, które zostaną zorganizowane we wrześniu na osiedlach Zalesie, Załęże i Staromieście. Wydarzenia odbędą się kolejno w dniach: 6 września przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Zalesie, 13 września przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Załęże oraz 20 września przy Rzeszowskim Dom Kultury filia Staromieście. Start wrześniowych pokazów zaplanowano na godzinę 20:00.

Cykl plenerowych pokazów multimedialnych „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” jest organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach całorocznych obchodów 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Widowiska prezentowane są przez artystki teatru animacji piaskowej – Svitlanę Orlovą oraz Fundację Wielkiej Matki. Wstęp na wszystkie plenerowe pokazy multimedialne jest bezpłatny.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama