Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Karpaty na Widelcu już 21-22 września w Rzeszowie. Znamy pełny program festiwalu!

Podziel się
Oceń

Ambasadorem Karpat na Widelcu jest Robert Makłowicz. W programie zaplanowano między innymi strefę z podkarpackim jadłem, którego będzie można skosztować za symboliczne cegiełki, a dochód będzie przeznaczony na wsparcie najzdolniejszych uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Będzie również wielki kocioł z bigosem kresowym, pokaz kulinarny Roberta Makłowicza, warsztaty i koncerty.
Karpaty na Widelcu już 21-22 września w Rzeszowie. Znamy pełny program festiwalu!

Źródło: mat. prasowe/Facebook

Karpaty na Widelcu to jedyny w swoim rodzaju festiwal na mapie rzeszowskich wydarzeń kulturalnych promujący kuchnię Karpat. Trzecia edycja odbędzie się w dniach 21-22 września.

Nie zabraknie oczywiście Karpackiego jarmarku rękodzieła i produktów regionalnych - swoje produkty zaprezentuje ponad 50 wystawców, których stoiska będą rozlokowane na ul. Kościuszki i Słowackiego. Festiwalowy akcent pojawi się także w Rzeszowskich Piwnicach, gdzie odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci „Pizza na widelcu”. Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się także konkurs dla producentów żywności, w którym Kapituła przyzna tytuł „Najlepszy Smak Regionu 2024”.


W niedzielę w samo południe zaplanowano korowód kucharzy i uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie przygotowujących festiwalowe dania, który przejdzie spod kładki im. WOŚP, przez ulicę Grunwaldzką na Rynek, gdzie na scenie nastąpi uroczyste otwarcie imprezy z udziałem Roberta Makłowicza.


Głównym punktem niedzielnego programu będzie strefa dań festiwalowych na Rynku, w której za sprzedawane na miejscu cegiełki będzie można zjeść porcję z festiwalowych dań przygotowanych przez 10 restauracji, uczniów ZSG oraz zasmakować bigosu kresowego prosto z wielkiego kotła. W festiwalowym menu znajdą się między innymi krynicka kwaśnica z baraniną, klepaki z powidłem śliwkowym i flaczki po rzeszowsku. Cały dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na doposażenie ZSG w Rzeszowie i szkolenia dla najzdolniejszych uczniów szkoły, przyszłych kucharzy.


W niedzielnym programie znajdą się także między innymi pokaz kulinarny Roberta Makłowicza o godz. 15:00 i liczne koncerty na dwóch scenach. Na scenie za budynkiem Ratusza przy ul. Słowackiego zobaczymy występy zespołów ludowych, a na scenie głównej na Rynku o godz. 18:00 wystąpi Sokół Orchestra oraz Halina Młynkova.


Cały program festiwalu dostępny jest na stronie www.karpatynawidelcu.pl


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama