Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Zawody sportowo-pożarnicze OSP w Wólce Podleśnej – rywalizacja strażaków z Gminy Trzebownisko [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

21 września w Wólce Podleśnej odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, w których rywalizowały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Trzebownisko.
Zawody sportowo-pożarnicze OSP w Wólce Podleśnej – rywalizacja strażaków z Gminy Trzebownisko [ZDJĘCIA]
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Źródło: fot. J.W. Błażej - Szafirowe Studio BWJ, za pośrednictwem Gminy Trzebownisko

To wydarzenie jest stałym elementem przygotowań strażaków-ochotników, umożliwiając im doskonalenie umiejętności i sprawności niezbędnych do reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Rola zawodów sportowo-pożarniczych

Zawody tego typu mają kluczowe znaczenie w treningu strażaków-ochotników w całej Polsce. Ich celem jest wypracowanie gotowości do działania w różnych sytuacjach kryzysowych, takich jak pożary, wypadki drogowe, powodzie, czy wybuchy gazu. To właśnie w takich momentach, szybka i skuteczna pomoc strażaków staje się nieoceniona.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZAWODÓW:

Jednostki OSP z terenu Gminy Trzebownisko przez kilka miesięcy intensywnie przygotowywały się do tych zawodów, co zaowocowało widowiskową rywalizacją w różnych kategoriach.

Wyniki zawodów

W grupie A, czyli rywalizacji drużyn męskich, pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Łukawiec, drugie miejsce zajęła OSP Wólka Podleśna, a na trzecim stopniu podium znalazła się OSP Trzebownisko.

W grupie C, w której rywalizowały drużyny żeńskie, triumfowała OSP Wólka Podleśna, a drugie miejsce przypadło OSP Trzebownisko.

Organizatorzy zawodów wyrazili swoje podziękowania dla Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie, st. bryg. Andrzeja Wantrycha, Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP, st. bryg. Grzegorza Wójcickiego oraz całego składu sędziowskiego, którzy swoim doświadczeniem i zaangażowaniem przyczynili się do sprawnego przebiegu zawodów.

Zawody sportowo-pożarnicze w Wólce Podleśnej były nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do integracji strażaków i wymiany doświadczeń, co jest niezwykle ważne w ich codziennej pracy na rzecz lokalnych społeczności.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama