Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Cykl spotkań z sędzią Igorem Tuleyą w miastach województwa podkarpackiego

Podziel się
Oceń

15 października 2024 roku mija rok od zwycięskich dla sił prodemokratycznych wyborów, które zaowocowały odsunięciem od władzy PiS i rozpoczęciem procesu przywracania praworządności. To dobry czas, aby podsumować mijający rok, ale także opowiedzieć o oczekiwaniach i planach na kolejne miesiące i lata.
Cykl spotkań z sędzią Igorem Tuleyą w miastach województwa podkarpackiego
Sędzia Igor Tuleya.

Źródło: Autorstwa Ralf Lotys (Sicherlich) - Wikimedia

W najbliższą sobotę i niedzielę 12-13 października, w trzech miastach województwa podkarpackiego: Lubaczowie, Przemyślu i Rzeszowie odbędą się spotkania z Igorem Tuleyą, sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie, członkiem Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, jednym z symboli walki o praworządność i wolne sądy.

Rozmowa dotykać będzie takich zagadnień jak stan praworządności po rządach PiS, zmiany w świadomości i edukacji prawnej obywateli, ewolucja świadomości społecznej w postrzeganiu sędziów i ich roli w społeczeństwie, rola „sędziów obywatelskich” w czasach rządów „koalicji 15 października” oraz potrzeby dalszego kształtowania postaw i świadomości obywatelskiej. Poruszone zostaną także tematy związane z reformami wymiaru sprawiedliwości i roli, jaką w tych reformach mogą i chcą odgrywać środowiska sędziowskie.

W Lubaczowie i Rzeszowie rozmowę z sędzią Igorem Tuleyą poprzedzi projekcja filmu dokumentalnego „Sędziowie pod presją” w reżyserii Kacpra Lisowskiego. 

Terminy i miejsca spotkań:

  • Lubaczów, sobota 12 października, godzina 16:30, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, ul. M. Konopnickiej 2.
  • Przemyśl, niedziela 13 października godzina 10:00, kawiarnia Kawa i Zabawa, Rynek 10.
  • Rzeszów, niedziela 13 października, godzina 16:00, UrbanLab, ul. 3 Maja 13.

Spotkania organizowane są przez Stowarzyszenie Folkowisko i Ruch Obywatele RP, przy wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Ludwiki i Henryka Wujców.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama