Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

W piątek Nocne Spotkania z Nauką na Politechnice Rzeszowskiej

Podziel się
Oceń

Będzie można usiąść za sterami symulatora lotów, zobaczyć co się kryje za drzwiami uczelnianych laboratoriów, nie zabraknie również wybuchowych pokazów chemicznych i fizycznych. To tylko część atrakcji ósmej edycji Nocnych Spotkań z Nauką, które odbędą się w piątek na Politechnice Rzeszowskiej.
W piątek Nocne Spotkania z Nauką na Politechnice Rzeszowskiej

Źródło: mat. prasowe

Nocne Spotkanie z Nauką rozpoczną się o godz. 17 i potrwają do północy. W tym czasie będzie można wejść do 12 uczelnianych budynków znajdujących się na terenie kampusu przy Powstańców Warszawy. Przyjść może każdy, wstęp jest bezpłatny.

W programie jest zwiedzanie uczelnianych laboratoriów, na co dzień dostępnych tylko dla studentów i wykładowców. „Nasi naukowcy i studenci opowiedzą o prowadzonych badaniach czy też o praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii” - zachęca do udziału Anna Worosz z biura prasowego PRz.

Będzie można wejść m.in. do laboratorium programowania robotów, wirtualnego spawania, pracowni kreatywnego myślenia, uczestniczyć w warsztacie z projektowania i konstrukcji modelu samolotu czy na przykład usiąść za sterami symulatora lotów.

Wśród wielu atrakcji są też obserwacje astronomiczne i wystawa interaktywna „Kultura Techniki – Technika Kultury”. „Wykorzystując potencjał twórczy, wspólnie z lokalnymi artystami i rzemieślnikami sztuki wizualnej przymierzymy się do stworzenia interaktywnych instalacji przestrzennych, które oprócz nietuzinkowej formy plastycznej będą też interaktywnie prezentować wybrane zjawiska fizyczne” - dodała Anna Worosz.

Nie zabraknie wybuchowych pokazów chemicznych i fizycznych, warsztatów Lego, prezentacji kół naukowych, a najbardziej widowiskowy ma być „Teatr wysokich napięć”, czyli spektakl z prądem w roli głównej.

Swoją ekspozycję będzie mieć też Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”, którego instruktorzy przygotowali pokazy naukowe, w tym eksperymenty chemiczne, doświadczenia biologiczne połączone z odkrywaniem praw fizyki. Dla miłośników techniki będzie programowanie robotów oraz projektowanie i majsterkowanie, przyjedzie też mobilne planetarium.

Szczegółowy program z mapą kampusu Politechniki Rzeszowskiej dostępny jest stronie: https://nocnespotkania.prz.edu.pl 

(PAP)


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama