Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Gmina Trzebownisko inwestuje w nowoczesne oświetlenie

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy gminy Trzebownisko mogą cieszyć się coraz lepszą jakością życia, dzięki systematycznym inwestycjom w infrastrukturę. W ostatnich miesiącach gmina podpisała kilka umów związanych z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego.
Gmina Trzebownisko inwestuje w nowoczesne oświetlenie

Źródło: Gmina Trzebownisko

Najnowsza umowa, podpisana 22 października 2024 roku, dotyczy budowy oświetlenia w miejscowościach Jasionka, Łąka i Trzebownisko. Wartość inwestycji to 393 600 zł brutto. Dzięki temu przedsięwzięciu, wybrane ulice zyskają nowoczesne oświetlenie, poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców i zwiększając komfort życia.

Modernizacja oświetlenia w całej gminie

To nie jedyna inwestycja w tym obszarze. Pod koniec sierpnia gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład na modernizację istniejącej infrastruktury oświetleniowej. W ramach tego projektu wymieniane są stare, nieenergooszczędne oprawy na nowoczesne, zdalnie sterowane. Dzięki temu gmina nie tylko zmniejszy zużycie energii, ale także zyska możliwość precyzyjnego zarządzania oświetleniem.

Poprawa bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców

Realizacja tych inwestycji przyniesie wiele korzyści mieszkańcom gminy Trzebownisko:

  • Poprawa bezpieczeństwa: Nowe oświetlenie zwiększy widoczność na drogach, co przełoży się na zmniejszenie liczby wypadków.
  • Zwiększenie komfortu życia: Dobrze oświetlone ulice to większe bezpieczeństwo dla pieszych i rowerzystów, a także lepsze warunki do spacerów i innych aktywności.
  • Zmniejszenie zużycia energii: Nowoczesne oprawy są bardziej energooszczędne, co przełoży się na niższe koszty utrzymania oświetlenia.
  • Podniesienie estetyki miejscowości: Nowe oświetlenie poprawi wygląd miejscowości, nadając im bardziej nowoczesny charakter.

Systematyczne inwestycje

Warto podkreślić, że inwestycje w oświetlenie to tylko część działań podejmowanych przez gminę Trzebownisko na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Regularnie realizowane są również inne projekty, takie jak modernizacja dróg, budowa chodników czy remont obiektów użyteczności publicznej.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama