Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Finał IV edycji Konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom". Poznaj laureatów [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

W środę, 3 grudnia, odbyła się uroczysta Gala IV edycji Konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom". Organizatorzy, Stowarzyszenie "Kreatywny Senior w Rzeszowie" oraz Rzeszowska Rada Seniorów, nagrodzili podmioty, które szczególnie wyróżniły się w tworzeniu przyjaznego środowiska dla osób starszych.
Miejsce przyjazne Seniorom 2024
Laureacji IV edycji Konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom".

Autor: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Konkurs "Miejsce Przyjazne Seniorom" to inicjatywa, która z roku na rok zyskuje na popularności. Celem konkursu jest, nie tylko wyróżnienie najlepszych, ale również promowanie idei tworzenia miejsc, w których seniorzy będą czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Miejsca przyjazne Seniorom 

Podczas tegorocznej gali, która odbyła się 3 grudnia  w Urban Lab, nagrodzono podmioty, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości życia osób starszych w Rzeszowie, przyznając pięciu podmiotom Certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.

Laureatami konkursu zostali:

  • Spółdzielczy Osiedlowy Dom Kultury „Nowe Miasto”
  • Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” WDK w Rzeszowie
  • MD Office Sp. z o.o.
  • Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project
  • Wolontariat Software Mind S.A. Rzeszów

- Oprócz wydarzeń kulturalnych, dla seniorów organizujemy także warsztaty, m.in. z muzykoterapii, zielarstwa, rękodzieła, robimy karaoke - mówiła Katarzyna Maciechowska, prezeska Spółdzielni Socjalnej Polifonia Project, która od lat zabiega o dobro Seniorów i nie tylko. Spółdzielnia organizuje także wiele innych pokrewnych wydarzeń, angażując czas swoich podopiecznych, zapewniając im rozrywkę i dobrą zabawę. 

- Łączymy Seniorów także z organizacjami pozarządowymi, działającymi w Rzeszowie i regionie, zapewniając dostęp do najciekawszych form rozwoju osobistego i czynnego udziału w życiu publicznym - zauważyła Katarzyna Maciechowska. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTEJ GALI: 

 

Senior nie musi liczyć tylko na siebie

Stowarzyszenia "Kreatywny Senior w Rzeszowie" od lat działa na rzecz jakości życia Seniorów i jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed nimi aktualny czas. 

Organizacja przeciwdziała także zagrożeniom, jakie niesie ze sobą proces starzenia się społeczeństwa, w tym jego konsekwencjom społecznym, politycznym, a przede wszystkim ekonomicznym.

Prezesem Stowarzyszenia "Kreatywny Senior w Rzeszowie" jest Pani Barbara Stafiej. fot. Łuaksz Kotulak/Halo Rzeszów 

"Senior w Sieci" – aplikacja, która łączy rzeszowskich seniorów

Aplikacja została zaprojektowana z myślą o potrzebach seniorów, którzy często dopiero zaczynają swoją przygodę ze smartfonami. Intuicyjny interfejs sprawia, że korzystanie z niej jest niezwykle proste. Dzięki temu, nawet osoby mniej doświadczone w obsłudze urządzeń mobilnych mogą swobodnie poruszać się po aplikacji i znaleźć potrzebne informacje.

Co można znaleźć w aplikacji „Senior w Sieci”?

  • Kompendium wiedzy: Wszystko, co seniorzy powinni wiedzieć o życiu w Rzeszowie, w jednym miejscu. Informacje o wydarzeniach, imprezach, klubach seniorów, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a także praktyczne porady dotyczące zdrowia i codziennego życia.
  • Giełda Pomocy: To unikalna funkcjonalność, która łączy osoby potrzebujące wsparcia z tymi, którzy mogą je zapewnić. Dzięki niej seniorzy mogą łatwiej znaleźć pomoc w codziennych czynnościach, a wolontariusze i organizacje mogą dotrzeć do osób potrzebujących.
  • Aktualności: Bieżące informacje o działaniach miasta na rzecz seniorów, zmiany w przepisach oraz wydarzeniach, które mogą zainteresować osoby starsze.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji „Senior w Sieci”?

  • Łatwy dostęp do informacji: Wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu, dostępne 24 godziny na dobę.
  • Integracja środowiska seniorów: Aplikacja pozwala na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów i uczestniczenie w życiu społecznym miasta.
  • Wsparcie w codziennym życiu: Dzięki funkcji Giełdy Pomocy, seniorzy mogą łatwiej znaleźć pomoc w różnych sytuacjach.

Aplikacja „Senior w Sieci” to kolejny krok w kierunku stworzenia Rzeszowa przyjaznego dla seniorów. Dzięki niej osoby starsze mogą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta i cieszyć się pełnią życia.

Obejrzyj video, aby dowiedzieć się jak używać aplikacji

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama