Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

"Wspólne Jutro" - ruszyła nowa inicjatywa polityczna Lewicy

Podziel się
Oceń

- Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich, którym marzy się państwo i samorząd oparte na współpracy i solidarności - mówi posłanka Daria Gosek-Popiołek, przewodnicząca nowo powołanej organizacji politycznej, stowarzyszenia "Wspólne jutro".
"Wspólne Jutro" - ruszyła nowa inicjatywa polityczna Lewicy

Źródło: inicjatywia Wspólne Jutro

W sobotę 11 stycznia polityczki Lewicy zainaugurowały powstanie stowarzyszenia "Wspólne Jutro". W jego skład wchodzi Magdalena Biejat, wicemarszałkini Senatu i kandydatka Lewicy na prezydenta, senatorka Anna Górska oraz posłanki - Daria Gosek-Popiołek, Dorota Olko i Joanna Wicha. Znalazły się w nim radne Warszawy, Martyna Jałoszyńska i Zofia Smełka-Leszczyńska oraz radni dzielnicowi z Warszawy i innych miast.

- Naszym celem jest budowa państwa, które dba o najsłabszych, które stawia sobie ambitne cele rozwojowe, które troszczy się o klimat i prawa człowieka - zapowiadała Gosek-Popiołek. - Wspólne Jutro chce być przestrzenią otwartą na swobodną wymianę myśli, działanie ponad podziałami, rozwiązywanie konkretnych spraw, codziennych spraw milionów Polaków i Polek.

Jak wyjaśniała Martyna Jałoszyńska, polityczki zdecydowały się na założenie stowarzyszenia, bo interesuje je działalność szersza niż partii politycznych. - Chcemy działać nie tylko w parlamencie i w samorządach, ale także w przestrzeni edukacyjnej i naukowej, chcemy bliskiej współpracy i wymiany wiedzy ze związkami zawodowymi, z ruchami społecznymi i lokalnymi społecznościami - mówiła.

- Szczerze kibicuję inicjatywie Wspólne Jutro, gdyż każda inicjatywa po lewej stronie to szansa na przesunięcie Polski na dobrą, progresywną stronę mocy. Posłanka z Krakowa, Daria Gosek-Popiołek od lat wspiera pracowników, inicjatywy ekologiczne i organizacje pozarządowe na Podkarpaciu. Liczę na owocną współpracę z stowarzyszeniem przy organizowaniu wydarzeń na rzecz demokratycznej, równościowej i opiekuńczej Polski - komentuje dla Halo Rzeszów Patrycja Pawlak-Kamińska z rzeszowskiej Nowej Lewicy.

Z okazji inauguracji stowarzyszenia odbyły się dwie dyskusje panelowe. W pierwszej z nich, pt. "Polska na pokolenia i dla pokoleń" udział wzięły Magdalena Biejat, Daria Gosek-Popiołek i ministra Dziemianowicz - Bąk oraz wicepremier Krzysztof Gawkowski. Polityczki rozmawiały o możliwych rozwiązaniach kryzysu mieszkaniowego i ograniczonych możliwościach awansu społecznego w Polsce. Drugi panel miał charakter bardziej naukowy, uczestniczyli w nim prof. Zofia Łapniewska, dr Janina Petelczyc i Hubert Stojanowski. Ekonomiści wspólnie zastanawiali się, w jaki sposób przekierować owoce wzrostu gospodarczego na dobrobyt rodzin i lepszą sytuację ekonomiczną gospodarstw domowych.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama