Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Strażacy wyciągnęli mężczyznę przysypanego podczas kopania studni (aktl.)

Podziel się
Oceń

Strażacy wyciągnęli mężczyznę, który został przysypany podczas wykopywania studni w Golcowej w pow. brzozowskim. Mężczyzna jest w stanie stabilnym i został przekazany służbom medycznym – przekazał PAP będący na miejscu akcji mł. kpt. Wojciech Sobolak ze straży pożarnej w Brzozowie.
Strażacy wyciągnęli mężczyznę przysypanego podczas kopania studni (aktl.)
fot. KW PSP w Rzeszowie

Jak dodał mł. kpt. Wojciech Sobolak, zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej KP PSP w Brzozowie, akcja wyciągania poszkodowanego trwała ok. siedem godzin. Zgłoszenie o przysypanym mężczyźnie w Golcowej strażacy otrzymali w sobotę po godzinie 10.

Rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja informował, że poszkodowany mężczyzna znajdował się na głębokości około 6 metrów, był przysypany do pasa. Cały czas był przytomny i rozmawiał ze strażakami.

Dodał, że działania polegały na utworzeniu dostępu do poszkodowanego oraz na zabezpieczeniu osuwającej się ziemi. Mł. kpt Sobolak dodał, w miejsce wydobytej z dołu ziemi, osypywały się kolejne jej warstwy.

Dodatkowym zagrożeniem dla poszkodowanego była niska temperatura. Został zaopatrzony w odzież termiczną. Podawano mu także ciepłe napoje.

„Mężczyznę udało się uwolnić spod zwałów ziemi przed godz. 17. Przytomny, mocno wychłodzony. Trafił do szpitala” – dodał bryg. Betleja.

W akcji ratunkowej brało udział ponad 20 zastępów straży pożarnych, wśród nich specjalistyczne grupy ratownictwa wysokościowego z Rzeszowa i Krosna, specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratownicze z Dębicy i Nowego Sącza, ratownicy GOPR i grupa operacyjna Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie. (PAP)

api/ amac/

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama