Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

W rzeszowskich urzędach skarbowych można wnieść opłaty skarbowe

Podziel się
Oceń

W dwóch rzeszowskich urzędach skarbowych udostępnione zostały terminale płatnicze, które umożliwiają zapłacenie należności za opłaty skarbowe. Do tej pory klienci musieli uiszczać takie opłaty w banku lub na poczcie.
W rzeszowskich urzędach skarbowych można wnieść opłaty skarbowe

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

O nowym rozwiązaniu dla podatników poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor Izby Administracji Skarbowej (IAS) w Rzeszowie mł. insp. Krzysztof Basak. Podkreślił, że coraz więcej osób korzysta z transakcji bezgotówkowych. „To proste, szybkie i bezpieczne transakcje. Nasi podatnicy, mieszkańcy Rzeszowa już od dwóch lat mają możliwość bezgotówkowego regulowania swoich zobowiązań podatkowych. Niestety, jeżeli chodzi o wnoszenie opłaty skarbowej, takiej możliwości nie mieli” – powiedział Basak.

W takich przypadkach podatnicy byli odsyłani do banków albo placówek Poczty Polskiej, gdzie płacili za opłaty skarbowe i z potwierdzeniem dokonania wpłaty wracali do urzędu skarbowego. Teraz dzięki terminalom płatniczym będą mogli to zrobić od razu w urzędzie skarbowym.

Opłaty skarbowe są wpłacane na rachunki gmin i stanowią ich dochód. Dlatego Izba Administracji Skarbowej przy wprowadzeniu terminali płatniczych w dwóch rzeszowskich urzędach skarbowych współpracowała z władzami stolicy Podkarpacia. Rzeszowski magistrat m.in. udostępnił urzędom skarbowym terminale płatnicze.

Jak zaznaczył na konferencji prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, kontakt z administracją skarbową odbywa się coraz częściej elektronicznie. „Umożliwienie zapłacenie opłat skarbowych w urzędzie to wyjście naprzeciw mieszkańcom Rzeszowa. To właśnie ich aktywność ekonomiczna, gospodarcza wpływa na to, że rozwój gospodarczy w naszym mieście ma miejsce. A ta aktywność bardzo często wiąże się z wnoszeniem różnego rodzaju opłat skarbowych” – powiedział.

W ubiegłym roku dochód Rzeszowa z tytułu opłat skarbowych wyniósł ok. 8,5 mln zł.

Do tej pory na Podkarpaciu opłaty skarbowe można było opłacić w urzędach skarbowych w Krośnie oraz w Przeworsku. W planach IAS jest uruchomienie takiej usługi w Stalowej Woli. (PAP)

huk/ pad/


Napisz komentarz

Komentarze

Jurek 07.02.2025 18:34
Mistrzostwo świata, 2 złote doliczają do transakcji kartą? 21 wiek zawitał do IAS, prezydenta Fijołka, oraz do uczestników przecięcia wstęgi :).

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama