Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

SARIA ogranicza produkcję i redukuje etaty. Przyczyną sytuacja na rynku

Podziel się
Oceń

Grupa SARIA, znana z działalności w zakresie przetwarzania odpadów pochodzenia zwierzęcego, podjęła decyzję o zakończeniu produkcji mączki białkowej w zakładzie w Przewrotnem. Decyzja ta, wynikająca z trudnych warunków rynkowych oraz zmian w otoczeniu gospodarczym, skutkuje redukcją 76 etatów.
SARIA ogranicza produkcję i redukuje etaty. Przyczyną sytuacja na rynku

Autor: Materiały prasowe - Archiwum Halo Rzeszów

Jeszcze niedawno, bo w styczniu 2024 r., SARIA informowała o zakończeniu modernizacji zakładu w Przewrotnem, której celem było zniwelowanie uciążliwości zapachowych zgłaszanych przez mieszkańców, w przeszłości wielokrotnie interweniujących w tej sprawie. 

Zainstalowano wówczas nowoczesną płuczkę chemiczną oraz biofiltr, co miało na celu eliminację nieprzyjemnych zapachów i dostosowanie zakładu do unijnych norm środowiskowych .​

Mimo tych inwestycji, obecna sytuacja na rynku zmusiła firmę do ograniczenia działalności produkcyjnej. W Przewrotnem zaprzestana zostanie bowiem produkcja mączki białkowej. Powody takiego stanu rzeczy wyjaśnił w rozmowie z Halo Rzeszów dyrektor oddziału w Przewrotnem, Tomasz Golonka.

-Decyzja o zakończeniu działalności zakładu kategorii 3 została podjęta ze względu na wymagające warunki rynkowe oraz zmiany w otoczeniu gospodarczym, które wpływają na naszą branżę - wyjaśniał.

Teraz zakład ma skoncentrować się na kontynuacji swojej dotychczasowej działalności w innych dziedzinach.

-W tej lokalizacji pozostanie działalność związana ze zbiórką i transportem nienadającej się do spożycia przez ludzi żywności, prowadzona przez inną jednostkę Grupy SARIA - wyłumaczył Golonka.

Decyzja o ograniczeniu produkcji musiała mieć wpływ na sytuację pracowników. Jak udało nam się ustalić, redukcja etatów dotknie 76 pracowników. Obecnie więc zarówno oni, jak i wszyscy mieszkańcy wsi Przewrotne stoją przed, przynajmniej częściowo, nową rzeczywistością.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Putinek 08.04.2025 20:54
Szwabska Firma !

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama