Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Służba graniczna „oko w oko” z naturą [FOTO, WIDEO]

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ochraniają jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem ukształtowania odcinków polskiej granicy państwowej. Ten rejon jest jednocześnie perłą polskiej przyrody. Patrole graniczne dają wyjątkowy przywilej osobistych spotkań z niedźwiedziami, wilkami czy żubrami żyjącymi na wolności.
Służba graniczna „oko w oko” z naturą [FOTO, WIDEO]
wataha wilków

Autor: Straż Graniczna

Strażnicy Graniczni z Podkarpacia realizują swoje zadania pieszo, konno, motocyklami, quadami, samochodami terenowymi, a także śmigłowcami.

Niezależnie od formy patrolu na wyposażeniu posiadają m.in. noktowizory oraz kamery termowizyjne do całodobowego monitorowania granicy.

łapa niedźwiedzia
Ludzka dłoń kontra łapa niedźwiedzia


Głównym zadaniem mundurowych jest zapewnienie szczelności zewnętrznej granicy UE. Specyfika tego regionu daje jednak możliwość codziennego obcowania z wyjątkową bieszczadzką przyrodą.

żubr
Żubr


Podczas służby mundurowi oko w oko spotykają się z mieszkańcami tutejszych lasów m.in. wężami, jeleniami, łosiami, żubrami, niedźwiedziami oraz watahami wilków.

niedźwiedź
Niedźwiedź


Podczas bezpośredniego spotkania mundurowi zawsze ustępują im miejsca - w końcu zwierzaki są u siebie! Co więcej, zupełnie nieświadome prowadzonej obserwacji i obecności funkcjonariuszy SG zwierzyna toczy normalne życie, pokazując swoje usposobienie i zwyczaje.

orzeł
Orły


Zdarzyło się również, że okazałe osobniki zaglądały z zainteresowaniem niemalże wprost w obiektywy kamer wykorzystywanych w służbie przez Straż Graniczną.

https://www.youtube.com/watch?v=f5599bYYBEw

ppor. SG Piotr Zakielarz

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama