Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

"Coś" spadło na wieś Przewodów w województwie lubelskim. Dwie osoby nie żyją. Premier zwołał pilną naradę

Podziel się
Oceń

15 listopada wieczorem nad miejscowością Przewodów, która znajduje się przy granicy z Ukrainą widziany był dym. Pierwsze informacje wskazują, że doszło do wybuchu w elewatorze zbożowym. W internecie są zdjęcia z miejsca zdarzenia.
  • Źródło: internet
Przewodów ostrzał

Autor: WoW

Źródło: Wolski o Wojnie

15 listopada wieczorem nad miejscowością Przewodów, położoną w województwie lubelskim (powiat Hrubieszów), która znajduje się przy granicy z Ukrainą widziany był dym.

 

Przewodów, rakieta, bomba
Lokalizacja wsi Przewodów na mapie względem granicy z Ukrainą



Zdjęcia przedstawiają różne fragmenty, które, jak mówią świadkowie mają być fragmentami rakiety. Czy Polska została zaatakowana? Premier zwołał nadzwyczajną naradę. Rzecznik rządu prosi media o wstrzemięźliwość w przekazywaniu informacji. Pytamy zatem, czy to wypadek w elewatorze, czy "zabłąkana" rosyjska rakieta?

 

"Najpotężniejszy ostrzał". Pierwsza taka sytuacja od wybuchu wojny


Wtorek to 265. dzień inwazji na Ukrainę. - To najpotężniejszy ostrzał systemu energetycznego od początku wojny - powiedział minister energetyki Herman Hałuszczenko. Kyrył Tymoszenko, zastępca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy przekazał, że Rosjanie wystrzelili na Ukrainę ponad 90 pocisków. - Nasza obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 70. Uszkodzonych zostało 15 obiektów infrastruktury energetycznej - dodał. Rosyjskie rakiety były kierowane na cele w całej, również zachodniej Ukrainie. Wiele wskazuje na to, że jakaś rakieta chybiła celu, spadła po drugiej stronie granicy i zabiła dwoje Polaków. Nie możemy tego jednak potwierdzić, takie spekulacje płyną z internetu.

 

"Sytuacja kryzysowa". Rzecznik rządu uspokaja


Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, spotkanie zostało zwołane "w związku z sytuacją kryzysową".

- Wszelkie informacje, które zostaną dzisiaj przedstawione na komitecie zostaną później przekazane - jeżeli to będzie możliwe - w jak najszerszym zakresie opinii publicznej - podsumował.

Rzecznik rządu zaapelował do mediów aby nie podawały niepotwierdzonych informacji.- Apeluję, aby do tego czasu na razie nie publikować niepotwierdzonych informacji, my będziemy je komentować i informować o nich po posiedzeniu, które się teraz właśnie odbędzie, po przedstawieniu właściwych informacji przez służby, które o tych wydarzeniach poinformują - powiedział rzecznik rządu.

Na spotkanie przybyli m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a także Dowódca Operacyjnych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Komendant Główny Policji.

Tekst będzie aktualizowany. Poinformujemy Was o sytuacji, gdy tylko rząd przedstawi stanowisko w tej sprawie.

 

[AKTUALIZACJA]


Wątpliwości rozwiane? "Spadł pocisk produkcji rosyjskiej"
Wczoraj przed północą Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wydało komunikat następującej treści:
"W dniu 15 listopada 2022 r. miał miejsce kolejny wielogodzinny zmasowany ostrzał całego terytorium Ukrainy i jej infrastruktury krytycznej prowadzony przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej. O godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym zdarzeniem minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau wezwał ambasadora Federacji Rosyjskiej do MSZ z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień". - napisał Łukasz Jasina rzecznik prasowy MSZ.
 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pytaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: dzieci sie nie robi a jak cos to wszystkie chcą rodzic w Rzeszowie a potem płacz że oddział zamykają. Tak samo jest ze szkołami, wożą dzieci do miasta a potem płaczą że szkołe na wsi zamykają. Mamy płacić za puste sale?Data dodania komentarza: 26.06.2025, 06:42Źródło komentarza: Co z porodówką w Lesku? Do walki dołącza Partia Razem
Reklama
Reklama
Reklama