Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

KAS wykryła niezgłoszony transport 20 ton gazu pod Rzeszowem

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej, podczas monitorowania drogowego przewozu towarów, wykryli niezgłoszony transport gazu. Kierowca kontrolowanej cysterny przewoził ponad 20 ton gazu.
KAS wykryła niezgłoszony transport 20 ton gazu pod Rzeszowem

Źródło: KAS

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu kontrolowali pojazdy na jednej z dróg wyjazdowych z Rzeszowa. Działania prowadzone były pod kątem drogowego monitorowania przewozu tzw. „towarów wrażliwych” oraz obrotu paliwami opałowymi. Do kontroli zatrzymana została cysterna, która jechała z Łotwy do Słowacji. Z dokumentów okazanych do kontroli wynikało, że kierowca przewozi ponad 20 ton gazu propan- butan.

Zgodnie z ustawą o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi, transport tego towaru podlegał zgłoszeniu do systemu elektronicznego nadzoru transportu (SENT). Kierowca cysterny nie okazał do kontroli numeru zgłoszenia SENT. Jak ustalili funkcjonariusze KAS, przewożone towary nie zostały zgłoszone w systemie, mimo obowiązujących wymogów.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Wysoka grzywna

W związku z niedopełnieniem obowiązków, na przewoźnika realizującego transport nałożona została kara grzywny w wysokości 20 tys. złotych. Karą grzywny w wysokości 5 tys. złotych ukarany został także kierowca pojazdu.

Kontynuacja transportu była możliwa po dopełnieniu wszystkich formalności zarówno po stronie przewoźnika jak i kierowcy (dokonanie prawidłowego zgłoszenia w systemie SENT, uiszczenie nałożonych kar).

System SENT to system informatyczny, który służy do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. System został wprowadzony w 2017 roku i ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego oraz zapobieganie nielegalnemu obrotowi towarami.

W tym przypadku, gdyby nie system SENT, przewoźnik mógłby uniknąć opodatkowania przewożonego towaru. Kara grzywny, która została nałożona na przewoźnika i kierowcę, ma na celu odstraszenie od podobnych praktyk.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama