Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

KAS wykryła niezgłoszony transport 20 ton gazu pod Rzeszowem

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej, podczas monitorowania drogowego przewozu towarów, wykryli niezgłoszony transport gazu. Kierowca kontrolowanej cysterny przewoził ponad 20 ton gazu.
KAS wykryła niezgłoszony transport 20 ton gazu pod Rzeszowem

Źródło: KAS

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu kontrolowali pojazdy na jednej z dróg wyjazdowych z Rzeszowa. Działania prowadzone były pod kątem drogowego monitorowania przewozu tzw. „towarów wrażliwych” oraz obrotu paliwami opałowymi. Do kontroli zatrzymana została cysterna, która jechała z Łotwy do Słowacji. Z dokumentów okazanych do kontroli wynikało, że kierowca przewozi ponad 20 ton gazu propan- butan.

Zgodnie z ustawą o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi, transport tego towaru podlegał zgłoszeniu do systemu elektronicznego nadzoru transportu (SENT). Kierowca cysterny nie okazał do kontroli numeru zgłoszenia SENT. Jak ustalili funkcjonariusze KAS, przewożone towary nie zostały zgłoszone w systemie, mimo obowiązujących wymogów.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Wysoka grzywna

W związku z niedopełnieniem obowiązków, na przewoźnika realizującego transport nałożona została kara grzywny w wysokości 20 tys. złotych. Karą grzywny w wysokości 5 tys. złotych ukarany został także kierowca pojazdu.

Kontynuacja transportu była możliwa po dopełnieniu wszystkich formalności zarówno po stronie przewoźnika jak i kierowcy (dokonanie prawidłowego zgłoszenia w systemie SENT, uiszczenie nałożonych kar).

System SENT to system informatyczny, który służy do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. System został wprowadzony w 2017 roku i ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego oraz zapobieganie nielegalnemu obrotowi towarami.

W tym przypadku, gdyby nie system SENT, przewoźnik mógłby uniknąć opodatkowania przewożonego towaru. Kara grzywny, która została nałożona na przewoźnika i kierowcę, ma na celu odstraszenie od podobnych praktyk.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama