Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

KAS wykryła niezgłoszony transport 20 ton gazu pod Rzeszowem

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej, podczas monitorowania drogowego przewozu towarów, wykryli niezgłoszony transport gazu. Kierowca kontrolowanej cysterny przewoził ponad 20 ton gazu.
KAS wykryła niezgłoszony transport 20 ton gazu pod Rzeszowem

Źródło: KAS

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu kontrolowali pojazdy na jednej z dróg wyjazdowych z Rzeszowa. Działania prowadzone były pod kątem drogowego monitorowania przewozu tzw. „towarów wrażliwych” oraz obrotu paliwami opałowymi. Do kontroli zatrzymana została cysterna, która jechała z Łotwy do Słowacji. Z dokumentów okazanych do kontroli wynikało, że kierowca przewozi ponad 20 ton gazu propan- butan.

Zgodnie z ustawą o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi, transport tego towaru podlegał zgłoszeniu do systemu elektronicznego nadzoru transportu (SENT). Kierowca cysterny nie okazał do kontroli numeru zgłoszenia SENT. Jak ustalili funkcjonariusze KAS, przewożone towary nie zostały zgłoszone w systemie, mimo obowiązujących wymogów.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Wysoka grzywna

W związku z niedopełnieniem obowiązków, na przewoźnika realizującego transport nałożona została kara grzywny w wysokości 20 tys. złotych. Karą grzywny w wysokości 5 tys. złotych ukarany został także kierowca pojazdu.

Kontynuacja transportu była możliwa po dopełnieniu wszystkich formalności zarówno po stronie przewoźnika jak i kierowcy (dokonanie prawidłowego zgłoszenia w systemie SENT, uiszczenie nałożonych kar).

System SENT to system informatyczny, który służy do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. System został wprowadzony w 2017 roku i ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego oraz zapobieganie nielegalnemu obrotowi towarami.

W tym przypadku, gdyby nie system SENT, przewoźnik mógłby uniknąć opodatkowania przewożonego towaru. Kara grzywny, która została nałożona na przewoźnika i kierowcę, ma na celu odstraszenie od podobnych praktyk.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama