Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

W piątek ulewa na Podkarpaciu. Możliwe podtopienia dróg i budynków

Podziel się
Oceń

Wygląda na to, że na razie nie możemy liczyć na stabilną pogodę. Obecnie przez Polskę przechodzą przelotne deszcze, jednak niż prognozowany na piątek przyniesie ich ze sobą znacznie więcej m.in. dla Podkarpacia. Takiej ilości wody, wilgotna już ziemia, może nie być w stanie przyjąć. IMGW wydało oficjalne ostrzeżenia.
W piątek ulewa na Podkarpaciu. Możliwe podtopienia dróg i budynków

Źródło: fot. pixabay

Niż Armin, który przyniesie ulewne opady, zacznie wkraczać do południowej części Polski w piątek rano od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Małopolskę po Podkarpacie i częściowo Ziemie Świętokrzyską oraz Lubelszczyznę. Niewykluczone, że strefa deszczu przesunie się nieco na północ, ale te będą już znacznie słabsze.

Tereny, dla których IMGW wydało ostrzeżenie na piątek 27 października, źródło: Meteo IMGW/screen

Na wieczór prognozowane są największe opady, które dotkną szczególnie Podkarpacia, Małopolski oraz południowo wschodniej Lubelszczyzny. Do soboty może spaść aż 20-50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Wysoka wilgotność gleby daje realne ryzyko podtopień. Dodatkowo opadłe liście mogą tamować odpływ deszczówki.

Przechodzący niż spowoduje także znaczne obniżenie ciśnienia minimalnie do ok.984-985 hPa. Może nam więc towarzyszyć zmęczenie i senność. W piątkowy wieczór oraz nocą we wschodnim regionie Podkarpacia w kierunku zachodniej Ukrainy spodziewany jest wiatr o sile wichury, który miejscami osiągnie lub przekroczy 70-90 km/h.

Przy takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność i w miarę możliwości uniknąć przemieszczania się samochodem w czasie ulewy. W przypadku podtopień należy stosować się do zaleceń służb ratunkowych.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama