Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

W piątek ulewa na Podkarpaciu. Możliwe podtopienia dróg i budynków

Podziel się
Oceń

Wygląda na to, że na razie nie możemy liczyć na stabilną pogodę. Obecnie przez Polskę przechodzą przelotne deszcze, jednak niż prognozowany na piątek przyniesie ich ze sobą znacznie więcej m.in. dla Podkarpacia. Takiej ilości wody, wilgotna już ziemia, może nie być w stanie przyjąć. IMGW wydało oficjalne ostrzeżenia.
W piątek ulewa na Podkarpaciu. Możliwe podtopienia dróg i budynków

Źródło: fot. pixabay

Niż Armin, który przyniesie ulewne opady, zacznie wkraczać do południowej części Polski w piątek rano od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Małopolskę po Podkarpacie i częściowo Ziemie Świętokrzyską oraz Lubelszczyznę. Niewykluczone, że strefa deszczu przesunie się nieco na północ, ale te będą już znacznie słabsze.

Tereny, dla których IMGW wydało ostrzeżenie na piątek 27 października, źródło: Meteo IMGW/screen

Na wieczór prognozowane są największe opady, które dotkną szczególnie Podkarpacia, Małopolski oraz południowo wschodniej Lubelszczyzny. Do soboty może spaść aż 20-50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Wysoka wilgotność gleby daje realne ryzyko podtopień. Dodatkowo opadłe liście mogą tamować odpływ deszczówki.

Przechodzący niż spowoduje także znaczne obniżenie ciśnienia minimalnie do ok.984-985 hPa. Może nam więc towarzyszyć zmęczenie i senność. W piątkowy wieczór oraz nocą we wschodnim regionie Podkarpacia w kierunku zachodniej Ukrainy spodziewany jest wiatr o sile wichury, który miejscami osiągnie lub przekroczy 70-90 km/h.

Przy takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność i w miarę możliwości uniknąć przemieszczania się samochodem w czasie ulewy. W przypadku podtopień należy stosować się do zaleceń służb ratunkowych.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coliAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Jeszcze długość przyrodzenia należy podać, i wszystkie smęty dadzą radę do Niemiec wyjechać. Instrukcja szczegółowa, nie trafiająca do obywatela.Data dodania komentarza: 19.07.2024, 19:34Źródło komentarza: Straż Graniczna zachęca podróżnych do samodzielnych odpraw na lotniskuAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ile miał lat ten mężczyzna wie ktośData dodania komentarza: 18.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: Zj3byTreść komentarza: Kolejna ofiara ginocentryzmu i braku opieki psychicznej nad mężczyznami. "Śmieci" mają tyrać do usaranej śmierci i nie dożyć emerytury najlepiej. Ale to baby mają źle na świecie przecież.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 09:26Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: KrzysztofTreść komentarza: Nie wiem co w tym pomniku jest kontrowersyjnego uważam, że i tak jest bardzo "wyważony" w swojej treści. Tak to jest jak POLSKA nie upomina się o swoich bestialsko zamordowanych obywateli, a na Ukrainie dalej narracja jest jako narodowościowe niesnaski wręcz incydent wojenny.Data dodania komentarza: 18.07.2024, 07:45Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: BorewiczTreść komentarza: Dziwna ta woda zawsze spływa tam gdzie jest najniżej i nigdy nie płynie pod górę, ale bzdura mój komentarz został rozpoznany jako spamData dodania komentarza: 17.07.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]
Reklama
Reklama
Reklama