Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Zaginiony Kajetan Stanoch z Dębicy nie żyje. Ciało odnalazł znany nurek

Podziel się
Oceń

Potwierdziło się najgorsze - 23-letni Kajetan z Dębicy, który 18 sierpnia br. zaginął na terenie Austrii - nie żyje. Jego ciało odnalazł w sobotę w jeziorze Wolfgangsee pod Salzburgiem znany nurek Marcel Korkuś.
Zaginiony Kajetan Stanoch z Dębicy nie żyje. Ciało odnalazł znany nurek
Nad jeziorem, na którego dnie odnaleziono ciało Kajetana, nurek Marcel Korkuś pozostawił symboliczny znicz ze zdjęciem mężczyzny.

Źródło: Marcel Korkuś/Facebook

W połowie sierpnia br. 23-letni Kajetan Stanoch z Dębicy wybrał się na wakacje do Włoch. Po drodze zatrzymał się nad jednym z jezior w Austrii. Tam ślad po nim zaginął. Ruszyły poszukiwania.

Tuż po samym zaginięciu młodego mężczyzny było wiadome, że doszło do nieszczęścia. Z ustaleń policji austriackiej wynikało, że Kajetan poszedł popływać na desce typu SUP w jeziorze Wolfgangsee. Świadkowie wypoczywający nad wodą zauważyli, jak młody mężczyzna wpadł do wody i utonął o godzinie 14:33. Austriackie służby natychmiast rozpoczęły poszukiwania, niestety bezskutecznie.

Zrozpaczona rodzina Kajetana postanowiła poprosić o pomoc znanego nurka Marcela Korkusia. Akcja poszukiwawcza wiązała się jednak z licznymi kosztami, jak zakup specjalistycznego sprzętu do lokalizacji i wydobycia ciała. W tym celu na znanym portalu charytatywnym założyli oni zbiórkę, w której zebrano ponad 50 tys. zł. 

W niedzielę przed południem Marcel Korkuś przekazał smutne wiadomości: - Po trwających 5 dni poszukiwań w austriackim jeziorze Wolfgangsee wczoraj (w sobotę 4 listopada - przyp. redakcja) na głębokości blisko 70 metrów, pół kilometra od brzegu odnalazłem ciało poszukiwanego przez 2,5 miesiąca Kajetana Stanoch - napisał nurek w mediach społecznościowych. 

- Sprzęt jak i środki pieniężne, które nie zostaną wykorzystane, będą przekazane fundacji, z którą nawiązaliśmy kontakt i posłużą do poszukiwań innych zaginionych w wodzie - przekazała rodzina Kajetana Stanocha. 
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Kierowca ambulansu się popisał ... Bez komentarzaData dodania komentarza: 15.07.2024, 22:12Źródło komentarza: Zderzenie bmw i dacii na S19 w Jasionce. W wypadku ucierpiały dzieci! [WIDEO]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Passat i wszystko jasne !Data dodania komentarza: 15.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Koszmarny wypadek na Podkarpaciu! Podczas dachowania dwie osoby wypadły z pojazdu. Niestety nie żyjąAutor komentarza: MieszczuchTreść komentarza: Tak to jest jak do miasta przyjeżdża wieś !Data dodania komentarza: 15.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Dwie osoby ranne w wypadku na ulicy Hetmańskiej w RzeszowieAutor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: No wszystko wiadomo. Dwa orły 22,26 lat. Jeden z nich musiał zapier..... brak wyobrażniData dodania komentarza: 15.07.2024, 10:45Źródło komentarza: Dwie osoby ranne w wypadku na ulicy Hetmańskiej w RzeszowieAutor komentarza: StalowyTreść komentarza: Prawda i tylko prawda nas wyzwoli! Ukraińcy precz z Polski!Data dodania komentarza: 13.07.2024, 17:12Źródło komentarza: W Stalowej Woli pokażą inscenizację Rzezi Wołyńskiej. Wydarzenie budzi kontrowersjeAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama