Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Zaginiony Kajetan Stanoch z Dębicy nie żyje. Ciało odnalazł znany nurek

Podziel się
Oceń

Potwierdziło się najgorsze - 23-letni Kajetan z Dębicy, który 18 sierpnia br. zaginął na terenie Austrii - nie żyje. Jego ciało odnalazł w sobotę w jeziorze Wolfgangsee pod Salzburgiem znany nurek Marcel Korkuś.
Zaginiony Kajetan Stanoch z Dębicy nie żyje. Ciało odnalazł znany nurek
Nad jeziorem, na którego dnie odnaleziono ciało Kajetana, nurek Marcel Korkuś pozostawił symboliczny znicz ze zdjęciem mężczyzny.

Źródło: Marcel Korkuś/Facebook

W połowie sierpnia br. 23-letni Kajetan Stanoch z Dębicy wybrał się na wakacje do Włoch. Po drodze zatrzymał się nad jednym z jezior w Austrii. Tam ślad po nim zaginął. Ruszyły poszukiwania.

Tuż po samym zaginięciu młodego mężczyzny było wiadome, że doszło do nieszczęścia. Z ustaleń policji austriackiej wynikało, że Kajetan poszedł popływać na desce typu SUP w jeziorze Wolfgangsee. Świadkowie wypoczywający nad wodą zauważyli, jak młody mężczyzna wpadł do wody i utonął o godzinie 14:33. Austriackie służby natychmiast rozpoczęły poszukiwania, niestety bezskutecznie.

Zrozpaczona rodzina Kajetana postanowiła poprosić o pomoc znanego nurka Marcela Korkusia. Akcja poszukiwawcza wiązała się jednak z licznymi kosztami, jak zakup specjalistycznego sprzętu do lokalizacji i wydobycia ciała. W tym celu na znanym portalu charytatywnym założyli oni zbiórkę, w której zebrano ponad 50 tys. zł. 

W niedzielę przed południem Marcel Korkuś przekazał smutne wiadomości: - Po trwających 5 dni poszukiwań w austriackim jeziorze Wolfgangsee wczoraj (w sobotę 4 listopada - przyp. redakcja) na głębokości blisko 70 metrów, pół kilometra od brzegu odnalazłem ciało poszukiwanego przez 2,5 miesiąca Kajetana Stanoch - napisał nurek w mediach społecznościowych. 

- Sprzęt jak i środki pieniężne, które nie zostaną wykorzystane, będą przekazane fundacji, z którą nawiązaliśmy kontakt i posłużą do poszukiwań innych zaginionych w wodzie - przekazała rodzina Kajetana Stanocha. 
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama