Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

W Rzeszowie pobiegną dla Niepodległej Polski! Na starcie ponad 2100 osób

Podziel się
Oceń

Już ponad 2100 osób zarejestrowało się na liście startowej 11. Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 11 listopada i będą największym biegiem ulicznym na Podkarpaciu.
W Rzeszowie pobiegną dla Niepodległej Polski! Na starcie ponad 2100 osób

Źródło: mat. organizatorów

Bieg wystartuje o godz. 11:11 z rzeszowskiego Rynku. Uczestnicząc w tym wyjątkowym wydarzeniu, zawodnicy i kibice będą mogli uczcić Święto Niepodległości. Dzięki specjalnym koszulkom startowym, w kolorze białym i czerwonym, zawodnicy utworzą w trakcie biegu żywą flagę. Głównymi sponsorami biegu są PKO Bank Polski oraz Miasto Rzeszów.

Wszyscy uczestnicy 11. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medal.

Zawodnicy mogą włączyć się w akcję charytatywną "biegnę dla…" i pomóc 12-letniemu Filipowi. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych (m.in. wada rdzenia kręgowego, zakotwiczenie rdzenia, asymetria długości kończyn dolnych, deformacja stopy). Niezbędna jest operacja prawej nogi oraz stała rehabilitacja. Jest podopiecznym Fundacji Siepomaga. Biegacze chętni wesprzeć leczenie chłopca przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory akcji "biegnę dla Filipa". Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjenta. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

- Zawodnicy pobiegną bardzo szybką i atestowaną trasa wiodącą częściowo przez centrum miasta, a następnie malowniczymi ścieżkami nad Wisłokiem. Zapowiada się wspaniała impreza z rekordową liczbą uczestników – mówi Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, organizator biegu.

Obok amatorów, na starcie zameldują się zawodowi biegacze, którzy z dystansem 10 kilometrów powinni się uporać w około 30 minut.

- Swój udział w biegu zapowiedzieli m.in. Sabina Jarząbek z Kielc - aktualna Mistrzyni Polski w biegu na 10 km, Monika Kaczmarek, która wygrała u nas dwa lata temu, czy Mateusz Kaczor, wielokrotny medalista MP, zwycięzca biegu w Rzeszowie z ubiegłego roku. Liczymy także na naszych zawodników, Monikę Kuźniar z Resovii, czy Patryka Marszałka, który był tu najszybszy w październikowym biegu na 5 km – wylicza Piotr Kowal ze stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Bieg zamknie potężna flaga Polski niesiona przez grupę zawodników. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Rzeszowa do wspólnego kibicowania.

Najważniejsze informacje organizacyjne:

10:30 – Odprawa biegaczy, którzy pobiegną z flagą obok Sceny na Rynku.

10:40 – Wspólna rozgrzewka, okolice sceny oraz startu biegu na Rzeszowskim Rynku.

11:00 – Hymn Polski.

11:11 – Start biegu

12:35 – Dekoracja (może ulec przyśpieszeniu po przybiegnięciu ostatniego zawodnika).

Po dekoracji wśród uczestników biegu głównego zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Podczas losowania nagród tylko obecne osoby mogą zgłosić się po ich odbiór. Brak wyczytanej osoby powoduje losowanie kolejnego uczestnika.

Start i meta znajdować się będzie na Rzeszowskim Rynku.

Odległość między biurem zawodów a startem biegu to około 900 m.

Zabroniony jest udział w biegu osób, których nie ma na liście startowej zawodników opłaconych!

START BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI W  STEFACH!

W strefie startu będą ustawione tabliczki z czasami:

30 min, 40 min, 45 min, 50 min, 60 min

Prosimy o świadome i rozsądne wybranie dla siebie właściwej strefy wg przewidywanego czasu pokonania dystansu. Czas będzie mierzony od momentu przebiegnięcia przez linie startu (czas netto).

KOSZULKI

Aby uświetnić Święto Niepodległości i utworzyć na starcie i w trackie biegu prawdziwą “żywą flagę” uczestnicy 11.PKO Biegu Niepodległości zobowiązani są do udziału w biegu w koszulkach otrzymanych w pakiecie startowym.

Prosimy na starcie ustawiać się zgodnie z kolorem koszulki.

ZAPISY

W biurze zawodów będzie możliwość zapisania i opłacenia biegu, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

BIURO ZAWODÓW

Znajdować się będzie na hali Podpromie, ul. Podpromie 10.

Godziny pracy biura: piątek 10.11.23 r. w godz. 15:00 – 18:00, sobota 11.11.23 r. od godz. 7.30.

Zachęcamy zawodników (w szczególności mieszkańców Rzeszowa i okolic) po odbiór pakietów startowych w piątek.

Odbiór pakietów startowych tylko w biurze zawodów za okazaniem dokumentu tożsamości.

BIEG Z FLAGĄ

Odprawa biegaczy, którzy pobiegną z flagą odbędzie się o godz. 10:30 obok Sceny na Rynku.

PARKING

Proponujemy pozostawić samochody na parkingu obok hali Podpromie.

SZATNIE

Znajdować się będą w hali Podpromie.

DEPOZYT

Znajdować się będzie w Ratuszu (wejście od głównej płyty Rynku).

PUNKT ODŻYWCZY

Na trasie znajdować się będzie jeden punkt odżywczy z wodą, przygotowany na około 4 km i 7 km. Na mecie pod namiotem z logo Rzeszowa będzie wydawana zupa dla biegaczy.

DEKORACJA

Uroczystość dekoracji zwycięzców rozpocznie się tuż po zakończeniu biegu przez ostatniego zawodnika (około godz. 12:35), a następnie losowanie nagród spośród wszystkich biegaczy. Podczas losowania nagród tylko obecne osoby mogą zgłosić się po ich odbiór. Brak wyczytanej osoby powoduje losowanie kolejnego uczestnika.

BIEGNĘ DLA Filipa

Będzie zorganizowana akcja charytatywna „Biegnę dla Filipa”. Biegacze będą mogli odbierać karteczki o akcji w biurze zawodów i przypiąć je do koszulek startowych. Następnie ich zaangażowanie zostanie przeliczone na pomoc finansową dla Filipa.

GRAWER NA MEDALU

Stoisko będzie znajdowało się obok sceny. Będzie można wygrawerować swoje imię oraz wynik na medalu.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama