Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Akcja ratunkowa trwała ponad trzy godziny

Podziel się
Oceń

W niedzielę (12 listopada) wieczorem w okolicach Hulskiego w powiecie bieszczadzkim doszło do ataku niedźwiedzia na człowieka. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.
Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Akcja ratunkowa trwała ponad trzy godziny

Źródło: fot. pixabay

12 listopada wieczorem w okolicach Hulskiego w powiecie bieszczadzkim doszło do ataku niedźwiedzia na człowieka. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

Podczas wizyty w Bieszczadach należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i unikać samotnych wędrówek po lesie, o czym przekonał się jeden z turystów.

Do zdarzenia doszło wczesnym wieczorem. Na miejsce zadysponowano: śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Sanoku, ratowników medycznych Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, Grupę Bieszczadzką Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz strażaków OSP i PSP.

Akcja ratunkowa była niezwykle trudna i dynamiczna ze względu na panujące warunki, o czym poinformowało na swoim facebookowym fanpage’u Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe:

"O specyfice interwencji wyjazdowych w kontekście dużych odległości czy trudno dostępnych terenów zabezpieczanych przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku pisaliśmy już wielokrotnie. Dzisiaj kolejny raz przekonaliśmy się jak ważna jest współpraca poszczególnych służb i jak wiele sił i środków trzeba zaangażować, aby uratować jednego Pacjenta w stanie zagrożenia życia. Czasem zazdrości się nam – Ratownikom w Bieszczadach małej ilości wyjazdów, pięknych widoków itd… ale czasem to my zazdrościmy Kolegom pracującym w miastach, mającym do dyspozycji pomoc wszystkich Służb „od ręki” i szybki dostęp do szpitali z wszelkim dostępnym zapleczem, a do tego dojazd po asfalcie. W dniu dzisiejszym „bieszczadzki” pacjent pogryziony przez niedźwiedzia w okolicach nieistniejącej wsi Hulskie, został przetransportowany przez GOPR Bieszczady i OSP Zatwarnica do drogi – gdzie przejął go nasz zespół R0174 stacjonujący w Lutowiskach, następnie z pomocą Ochotnicza Straż Pożarna Lutowiska, i PSP Ustrzyki Dolne, którzy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR, został przetransportowany drogą lotniczą do szpitala specjalistycznego. Ponad trzygodzinna akcja była niezwykle trudna i dynamiczna ze względu na deszcz, mrok i zimno — dlatego serdecznie dziękujemy za jak zwykle profesjonalną współpracę wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą interwencję. A pacjentowi życzymy rychłego powrotu do zdrowia. 

P.S. Niedźwiedzie w Bieszczadach przygotowują się do zimowego snu, są rozdrażnione i niebezpieczne. Odwiedzając bieszczadzkie szlaki uszanujcie prawa przyrody co zminimalizuje prawdopodobieństwo kontaktu z nami."

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama