Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Budowa nowej drogi na rzeszowskiej Słocinie coraz bliżej

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy Słociny mogą odetchnąć z ulgą. Odwołanie od decyzji środowiskowej dla budowy nowej drogi łączącej al. Krzyżanowskiego i ul. Wieniawskiego zostało oddalone. To oznacza, że inwestycja może ruszyć już wkrótce.
Budowa nowej drogi na rzeszowskiej Słocinie coraz bliżej

Źródło: Google Street View (screen)

Decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego to ważny krok w kierunku realizacji tej długo oczekiwanej inwestycji. Budowa nowej drogi na Słocinie ma poprawić płynność jazdy i bezpieczeństwo na zakorkowanym osiedlu. Jednak po zmianie przebiegu połączenia prace nad przygotowaniem inwestycji mocno się wydłużyły.

Przypomnijmy, że nowa droga miała pierwotnie przebiegać przez Rodzinny Ogród Działkowy im. H. Wieniawskiego. Ta decyzja oznaczałaby likwidację 70 ogródków, dlatego też spotkała się z protestami właścicieli. Wszystko wskazywało na to, że władze miasta i działkowcy doszli do porozumienia w kwestii ograniczenia działek przeznaczonych do likwidacji, w związku z czym trasa została zmieniona. 

Po wprowadzeniu korekty trasy do dokumentacji projektowej miasto musiało uzyskać jeszcze m.in. decyzję środowiskową, co udało się we wrześniu 2022 roku. Dosyć nieoczekiwanie na początku bieżącego roku, działkowcy zaskarżyli ją do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

- SKO procedowało tę sprawę pół roku. Ostatecznie odwołanie zostało oddalone – mówił dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie Andrzej Maciejko podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Na tej samej sesji zadecydowano o przesunięciu kwoty 250 tys. zł (przeznaczonej na realizację tego zadania) z tegorocznego budżetu na przyszły rok. Miasto tłumaczy tę decyzję przeciągającymi się pracami nad przygotowaniem inwestycji. Dyrektor MZD w Rzeszowie poinformował, że wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) został już złożony, a decyzja w tej sprawie powinna zapaść na początku przyszłego roku.

- Wtedy będziemy gotowi na realizację prac budowlanych – dodał Maciejko.

Obecnie ruch na al. Krzyżanowskiego jest bardzo duży i często dochodzi do zatorów. Nowe połączenie pozwoli na rozładowanie ruchu i ułatwi mieszkańcom poruszanie się w tej części miasta.

Zakres inwestycji obejmuje budowę i rozbudowę dróg o łącznej długości około 2 kilometrów. Nowa droga ma mieć długość 1,4 kilometra. Rozbudowane ma być skrzyżowanie z al. Armii Krajowej i al. Krzyżanowskiego, nowe skrzyżowania mają powstać z ul. Wieniawskiego i Powstańców Listopadowych. Według Wieloletniej Prognozy Finansowej to zadanie ma kosztować łącznie 22,5 mln zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
mieszkaniec 20.11.2023 11:37
Nie moge się doczekać tej drogi która KOMLETNIE nic nie zmieni, oprócz tego że dołozy nowy korek. Korki na Paderewskiego to głównie samochody, które skręcają potem w Słocińską lub jadą prosto na św. Rocha. Droga Krzyżanowskiego-Wieniawskiego sprawi, że osoby które chcą się dostać na Słocinę staną w gigantycznym korku na światłach na skrzyżowaniu Wieniawskiego-Paderewskiego-Słocińska-sw. Rocha, a osoby kierujace się w stronę Zalesia/Matysówki zostaną zablokowane na światłach przy szkole. No... ale miliony zostaną wydane, sukces odtrąbiony i to wielokrotnie przez zakorkowane samochody :)

Lol 15.11.2023 21:30
Za tego nieporadnego prezydenta raczej nic nie powstanie.

ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama