Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Przebudowa ul. Wyspiańskiego zakończona. Dwa pasy, chodnik i nie tylko

Podziel się
Oceń

Przebudowano odcinek ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie łączący rondo im. Tomasza Stańki z odmienionym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej.
Przebudowa ul. Wyspiańskiego zakończona. Dwa pasy, chodnik i nie tylko

Autor: Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

W ramach inwestycji jezdnia została poszerzona do dwóch pasów ruchu. Przed przebudową droga na tym odcinku miała od 4 do 4,5 metra, co powodowało utrudnienia w poruszaniu się samochodów. Rozbudowanie jezdni do 6 metrów pozwoli na bezpieczne wyprzedzanie i umożliwi sprawniejszy przejazd.

Wzdłuż ulicy pojawił się również nowy chodnik, który poprawi warunki bezpieczeństwa dla pieszych. Wody opadowe z rowów przejęła nowa kanalizacja deszczowa, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko podtopień. Wybudowano także oświetlenie, które poprawi widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Ważnym elementem inwestycji była wymiana gruntu, którego nośność była w tym miejscu zbyt słaba.

fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

Dodatkowo wybudowano także chodnik na odcinku od istniejącej ścieżki w Parku  Niezapominajki  w kierunku skrzyżowania z ul. Pleśniarowicza.

Przebudowa pewnością poprawi komfort życia mieszkańców, a także estetykę tej części miasta. Obecnie trwają prace porządkowe. Już wkrótce przeprowadzony zostanie odbiór, po którym inwestycja zostanie udostępniona mieszkańcom.

Koszt tego zadania to ponad 1,7 mln zł.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama