Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Przebudowa ul. Wyspiańskiego zakończona. Dwa pasy, chodnik i nie tylko

Podziel się
Oceń

Przebudowano odcinek ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie łączący rondo im. Tomasza Stańki z odmienionym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej.
Przebudowa ul. Wyspiańskiego zakończona. Dwa pasy, chodnik i nie tylko

Autor: Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

W ramach inwestycji jezdnia została poszerzona do dwóch pasów ruchu. Przed przebudową droga na tym odcinku miała od 4 do 4,5 metra, co powodowało utrudnienia w poruszaniu się samochodów. Rozbudowanie jezdni do 6 metrów pozwoli na bezpieczne wyprzedzanie i umożliwi sprawniejszy przejazd.

Wzdłuż ulicy pojawił się również nowy chodnik, który poprawi warunki bezpieczeństwa dla pieszych. Wody opadowe z rowów przejęła nowa kanalizacja deszczowa, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko podtopień. Wybudowano także oświetlenie, które poprawi widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Ważnym elementem inwestycji była wymiana gruntu, którego nośność była w tym miejscu zbyt słaba.

fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa

Dodatkowo wybudowano także chodnik na odcinku od istniejącej ścieżki w Parku  Niezapominajki  w kierunku skrzyżowania z ul. Pleśniarowicza.

Przebudowa pewnością poprawi komfort życia mieszkańców, a także estetykę tej części miasta. Obecnie trwają prace porządkowe. Już wkrótce przeprowadzony zostanie odbiór, po którym inwestycja zostanie udostępniona mieszkańcom.

Koszt tego zadania to ponad 1,7 mln zł.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LoxleyTreść komentarza: Jak fakt historyczny może być kontrowersyjny ukazany w bardzo łagodnym wydaniu w porównaniu z ówczesna rzeczywistością? Było, świadkowie żyją. Do dziś przeżywają tamte wydarzenia. Mają traumę. Chcą pamiętać swoich bliskich, którzy nie zdążyli uciec. Nie o zemstę chodzi, a o pamięć. Gdyby chodziło o zemstę żaden Ukrainiec nie trafiłby pod polski dach.Data dodania komentarza: 16.06.2024, 08:39Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Nareszcie. Nie o zemstę tu chodzi a o pamięć. Cieszę się szczerze.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 18:55Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: lózakTreść komentarza: odcięli od koryta i płaczesz?Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:20Źródło komentarza: Elżbieta Łukacijewska triumfuje z rekordowym wynikiem. "Byli lepsi kandydaci niż pan Obajtek. Ubolewam nad tym"Autor komentarza: Magdalena doktorTreść komentarza: Teraz się przekonać jak to jest niewidziec i nie mieć kontaktu z dzieckiem przez dłuższy okres. Decyzja sądu włoskiego miała przyznaną prawowitą opiekę. Sama sobie rzuciła kłody pod nogi. Jeśli nawet nie miała dobrych relacji z byłym mężem to nie powinna utrudniać kontaktów z córką.Data dodania komentarza: 14.06.2024, 11:14Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: heheszkiTreść komentarza: I bardzo dobrze, raz na jakiś czas sprawiedliwośćData dodania komentarza: 14.06.2024, 07:11Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!Autor komentarza: rewTreść komentarza: w dalszym ciagu sytuacja dziecka jest tragiczna. teraz dla odmiany będzie pod opieka ojca, a mamusia? Dziecko potrzebuje obojga rodziców, sytuacja nie do pozazdroszczenia. Radziłbym Polkom zastanowić się 10 razy zanim pojadą żenić się za granicę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 23:02Źródło komentarza: Po 3 latach odnalazł córkę w Rzeszowie. Pomógł anonimowy list!
Reklama
Reklama
Reklama