Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama szkoły rekrutacja Powiat Rzeszowski

Rzeszowski Autobus Ciepła rusza z kolejną edycją dla potrzebujących

Podziel się
Oceń

Rozwożący ciepłe posiłki dla potrzebujących Autobus Ciepła wyruszył w trasę kolejnej edycji w środę (15 listopada). Akcja potrwa do 15 marca.
Rzeszowski Autobus Ciepła rusza z kolejną edycją dla potrzebujących

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta

Autobus z posiłkami przygotowanymi przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta będzie kursował po mieście od poniedziałku do piątku. Każdego dnia zatrzyma się kolejno w czterech lokalizacjach:

  • w godz. 10.30 – 11.30 - parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3,
  • w godz. 11.50 – 12.50 - parking przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17,
  • w godz. 13.10 – 14.10 – parking obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu,
  • w godz. 14.30 – 15.30 - Park Papieski, parking od strony al. Armii Krajowej.
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta

Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego wzrasta zapotrzebowanie na ciepłe posiłki wśród potrzebujących osób. Akcja Autobus Ciepła ma na celu dowożenie o stałych porach jedzenia w stałe, wcześniej ustalone miejsca. Dzięki temu jest możliwość dotarcia do większej liczby potrzebujących, niż w przypadku wydawania posiłków stacjonarnie.

Sukces poprzednich lat

Akcja Autobus Ciepła cieszy się dużym zainteresowaniem. Między 15 listopada 2021 roku, a 15 marca 2022 roku w autobusie wydano łącznie aż 7529 posiłków. Najwięcej w styczniu i lutym. Z kolei minionej zimy z akcji skorzystało ponad 5 tysięcy osób, które odebrały z autobusu 10188 porcji ciepłych dań.

- To najlepszy dowód na to, że pomoc w tej formie sprawdza się i jest potrzebna. Bez wahania podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu akcji także w tym roku. To bardzo istotne, aby potrzebujące osoby otrzymały pomoc, a ciepły posiłek to podstawa, szczególnie w trudnym, zimowym czasie. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję Autobus Ciepła – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta

Akcja Autobus Ciepła jest wspólną inicjatywą Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama