Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama tablice adresowe

Rzeszowski Autobus Ciepła rusza z kolejną edycją dla potrzebujących

Podziel się
Oceń

Rozwożący ciepłe posiłki dla potrzebujących Autobus Ciepła wyruszył w trasę kolejnej edycji w środę (15 listopada). Akcja potrwa do 15 marca.
Rzeszowski Autobus Ciepła rusza z kolejną edycją dla potrzebujących

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta

Autobus z posiłkami przygotowanymi przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta będzie kursował po mieście od poniedziałku do piątku. Każdego dnia zatrzyma się kolejno w czterech lokalizacjach:

  • w godz. 10.30 – 11.30 - parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3,
  • w godz. 11.50 – 12.50 - parking przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17,
  • w godz. 13.10 – 14.10 – parking obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu,
  • w godz. 14.30 – 15.30 - Park Papieski, parking od strony al. Armii Krajowej.
fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta

Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego wzrasta zapotrzebowanie na ciepłe posiłki wśród potrzebujących osób. Akcja Autobus Ciepła ma na celu dowożenie o stałych porach jedzenia w stałe, wcześniej ustalone miejsca. Dzięki temu jest możliwość dotarcia do większej liczby potrzebujących, niż w przypadku wydawania posiłków stacjonarnie.

Sukces poprzednich lat

Akcja Autobus Ciepła cieszy się dużym zainteresowaniem. Między 15 listopada 2021 roku, a 15 marca 2022 roku w autobusie wydano łącznie aż 7529 posiłków. Najwięcej w styczniu i lutym. Z kolei minionej zimy z akcji skorzystało ponad 5 tysięcy osób, które odebrały z autobusu 10188 porcji ciepłych dań.

- To najlepszy dowód na to, że pomoc w tej formie sprawdza się i jest potrzebna. Bez wahania podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu akcji także w tym roku. To bardzo istotne, aby potrzebujące osoby otrzymały pomoc, a ciepły posiłek to podstawa, szczególnie w trudnym, zimowym czasie. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję Autobus Ciepła – mówi prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta

Akcja Autobus Ciepła jest wspólną inicjatywą Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTo jest miejsce na Twoją reklamę – sprawdź szczegóły | halorzeszow.pl
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rzeszowianin.Treść komentarza: Norm niech budują Rzeszów będzie solidniejszy.Data dodania komentarza: 08.12.2023, 13:38Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Myszka z garażuTreść komentarza: W artykule zapomniano dodać że do inwestycji przypisane jest az 10 darmowych miejsc parkingowych .... I po jednej windzie na klatce....trochę słaboData dodania komentarza: 08.12.2023, 08:51Źródło komentarza: Patodeweloperka w Rzeszowie? Plac zabaw przy nowym wieżowcu budzi kontrowersjeAutor komentarza: Jp180Treść komentarza: Błąd. Obie ciężarówki stały ustawione w stronę jasła strzyzowa nie mogły jechać w strone Rzeszowa. Dacia wyprzedzała ciężarówki nie osobowe auto.Data dodania komentarza: 07.12.2023, 11:40Źródło komentarza: Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki w Czudcu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: EbenezerTreść komentarza: Człowieku, co ty wogole pie**lisz ? Po co wogole wspominasz o tych dobrze oplaconych adwokatach? Myslisz, ze to ma jakies znaczenie w sprawie? Prokurator z Ciebie, zeby wydawac takie wyroki? Wez sie patusie zajmij swoim zyciem i spozytkuj ten czas na cos innego, ty biedoidzie zalosny.Data dodania komentarza: 04.12.2023, 16:19Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StanTreść komentarza: kamery nie pokażą rozmowy miedzy nimi i powodów sprzeczki która doprowadziła do działań których następstwem była śmierć . Nikt się tego nie dowie o to zadbają dobrze opłacenie przez rodziców adwokaci nieodpowiedzialnych sprawców zdarzenia Tragedia jest w tym ze młodzież nie jest święta i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wykonania ciosu w twarz drugiego człowieka .I tu jest problem nie prawny a moralny tych niedorosłych do życia ludzi i ich rodziców .Data dodania komentarza: 04.12.2023, 12:06Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzutyAutor komentarza: StróżTreść komentarza: Nawet adwokat bogatych rodziców nie zmyje krwi z rąk i nie oczyści sumienia, człowieka niezyje a wszyscy inaczej by podeszli do tego gdyby był to ktoś z rodziny lub kolega .Data dodania komentarza: 03.12.2023, 21:24Źródło komentarza: Prokuratura ma wyniki sekcji mężczyzny pobitego w Sokołowie Młp. i zmienia zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama