Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Ostatni dzwonek na dodatek do wyprawki szkolnej. Gdzie na Podkarpaciu ZUS wypłacił najwięcej?

Podziel się
Oceń

Czy złożyliście już wniosek o świadczenie 300 plus? Jeśli nie – musicie się pospieszyć! To ostatnie chwile na otrzymanie pieniędzy na wyprawkę szkolną. Elektroniczny wniosek do ZUS można wysłać do końca listopada.
Ostatni dzwonek na dodatek do wyprawki szkolnej. Gdzie na Podkarpaciu ZUS wypłacił najwięcej?

Źródło: ZUS Sanok

ZUS wypłacił już ponad 1 mld 357 mln zł w ramach wyprawki szkolnej. Tylko w województwie podkarpackim jest to ponad 170 tys. świadczeń na kwotę przekraczającą 74 mln zł.

- Większość rodziców i opiekunów nie tylko złożyło wnioski o świadczenie „Dobry Start”, ale też otrzymało pieniądze na swoje rachunki bankowe. Natomiast, jeśli nie jesteśmy pewni, czy faktycznie w tym roku przesyłaliśmy elektroniczny dokument do ZUS o to świadczenie, warto to sprawdzić – podpowiada Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Aby to zrobić, wystarczy wejść na swój profil na PUE ZUS, gdzie w zakładce „Dobry Start” możemy sprawdzić listę obsłużonych wniosków. Jeśli znajduje się tam wniosek na rok szkolny 2023/2024 i ma on status „obsłużony”, oznacza to, że skorzystaliśmy ze świadczenia. Jeśli natomiast nie ma tam takiej pozycji, to najwyższa pora go wysłać, by otrzymać pieniądze na dziecko.

Gdzie na Podkarpaciu złożono najwięcej wniosków?

Najwięcej wniosków o świadczenie 300 plus na Podkarpaciu złożono w Rzeszowie – ponad 17,1 tys.  Kolejne miejsca zajęły:

  • powiat rzeszowski – ponad 15,5 tys.
  • powiat mielecki – ponad 11,2 tys.
  • powiat dębicki – ponad 11,2 tys.
  • powiat jarosławski – ponad 9,4 tys.

Kto może złożyć wniosek i jak to zrobić?

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje raz w roku uczniom do 20. roku życia, a jeśli mają orzeczoną niepełnosprawność to do ukończenia 24. roku życia. Z tego wsparcia nie mogą jednak skorzystać dzieci uczące się w zerówkach i studenci – nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia.

Wnioski można złożyć wyłącznie online przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną, czy portal Emp@tia.

- Jeśli ktoś złoży wniosek w listopadzie, to musi się liczyć z tym, że pieniądze może otrzymać nawet w przyszłym roku. ZUS wypłaca świadczenie w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami – dodaje rzecznik.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: YouTreść komentarza: Ja jako 13 latek nie miałbym problemu z tym, że 33-letni ksiądz by się mną podniecał i masturbował się do moich nagich zdjęć. Pamiętam kim byłem gdy miałem 13 lat. I pamiętam co wtedy jako 13-latek myślałem o pedofilach. Po prostu nie wierzyłem wtedy jak to możliwe, że świat jest pełem zjeb*nych zjeb*w którzy są dorośli i rządzą a nie mają rozumu ani wrażliwości.Data dodania komentarza: 14.05.2024, 21:42Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: JaqTreść komentarza: Jak długo jeszcze RODZICE będą posyłać swoje dzieci do tych przybytków krzewiących jak coraz częściej widać, nie tylko ciemnotę I zabobon????Data dodania komentarza: 14.05.2024, 14:44Źródło komentarza: Skandal w parafii pod Jasłem! Ksiądz Dominik R. podejrzany o nagrywanie nagich dzieciAutor komentarza: 1332Treść komentarza: Po*ebyData dodania komentarza: 14.05.2024, 13:36Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: lózakTreść komentarza: wykastrować łańcuchem i puścić wolnoData dodania komentarza: 14.05.2024, 12:11Źródło komentarza: Brutalne pobicie pod Rzeszowem. W grę poszły łańcuchy!Autor komentarza: samson-1212Treść komentarza: To nie nasza wojna i nie nasz problem!Data dodania komentarza: 12.05.2024, 09:00Źródło komentarza: Adam Dziedzic, poseł PSL: należy przystąpić do żelaznej kopuły [WYWIAD]Autor komentarza: KoneseriaTreść komentarza: Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 23:18Źródło komentarza: Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
Reklama
Reklama
Reklama