Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

15 zarzutów dla 16-latka. Trafił do schroniska dla nieletnich

Podziel się
Oceń

Policjanci z Mielca zatrzymali 16-latka, który w okresie od czerwca do listopada br., dopuścił się szeregu przestępstw. Młody mężczyzna usłyszał 15 zarzutów, w tym zmuszania do określonych zachowań, gróźb karalnych i wymuszeń rozbójniczych. Sąd Rodzinny w Mielcu zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich.
15 zarzutów dla 16-latka. Trafił do schroniska dla nieletnich

Źródło: archiwum

Jak ustalili śledczy, nastolatek na terenie Mielca i okolic nakłaniał inne osoby do określonych zachowań, groził im, a także wymuszał od nich pieniądze. Wśród jego ofiar znalazły się osoby nieletnie i dorosłe.

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie młodemu mężczyźnie 15 zarzutów. Sąd Rejonowy Wydział III Rodzinny i Nieletnich w Mielcu, nie dając przyzwolenia na tak karygodne zachowanie, na czas toczącego się postępowania, wydał postanowienie o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy.

Decyzja Sądu jest prawidłowa i pokazuje, że każdy, niezależnie od wieku, ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. Młody mężczyzna potrzebuje pomocy, aby nauczyć się właściwych zachowań i uniknąć popełniania kolejnych przestępstw.

Pamiętajmy, że młody wiek sprawcy nie wyłącza odpowiedzialności za swoje czyny. W przypadku, gdy przemawia za tym wysoki stopień demoralizacji nieletniego oraz okoliczności i charakter czynu, a inne środki wychowawcze okazały się nieskuteczne lub nie rokują resocjalizacji, to Sąd wobec sprawcy może orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama