Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Ruszyła zbiórka na odbudowę domu w Orzechówce. Straty są ogromne

Podziel się
Oceń

W nocy z piątku na sobotę (17-18 listopada) doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Orzechówka w powiecie brzozowskim. Budynek spłonął niemal doszczętnie. Straty są ogromne, ale na szczęście nikt nie został poszkodowany.
Ruszyła zbiórka na odbudowę domu w Orzechówce. Straty są ogromne

Źródło: zrzutka.pl

Pożar wybuchł w piątkowy wieczór około godziny 21:50 w kotłowni, po czym zaczął przedostawać się na poddasze. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 15 zastępów straży pożarnej, w tym 7 ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. W akcję zaangażowanych było 59 strażaków PSP i OSP. Strażacy musieli pracować w aparatach powietrznych, ponieważ pożar dynamicznie się rozwijał. Akcja gaśnicza trwała blisko 8,5 godziny.

Na szczęście w pożarze nikt nie został poszkodowany. W drewniano-murowanym budynku mieszkały dwie osoby starsze oraz ich syn z niepełnosprawnością. Wszyscy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej.

Pożar strawił cały budynek mieszkalny oraz część gospodarczą. Właściciele domu zostali bez dachu nad głową, ponieważ ten nadaje się do rozbiórki. W środku znajdowały się wszystkie mienie i pamiątki rodziny. Udało się uratować kilka przedmiotów, które nie zostały spalone, ale straty są ogromne. 

W związku z pożarem została założona zbiórka na odbudowę domu. W ciągu kilku dni udało się zebrać ponad blisko 35 tysięcy złotych. Jednak potrzebna kwota jest wyższa – zbiórkę założono na 300 tysięcy złotych. Aby ją znaleźć, wystarczy wpisać w przeglądarce „zrzutka pożar domu w Orzechówce”. Link zamieszczamy również w tym tekście.

- Liczy się każda złotówka, ale nie tylko. Wsparciem jest również przesłanie dalej lub udostępnienie linka w swoich mediach społecznościowych. Razem możemy więcej :) – możemy przeczytać w opisie zbiórki.

Bliscy rodziny z Orzechówki i zaznaczają także, że są otwarci, gdyby jakieś firmy zechciały pomóc.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/pozar-domu-zabral-nam-wszystko-hzyzfk

PRZECZYTAJ TEŻ: 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama