Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

IMGW ostrzega! We wtorek intensywne opady śniegu na Podkarpaciu

Podziel się
Oceń

We wtorek 28 listopada nasz kraj znajdzie się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia znad zatoki genueńskiej, który będzie zasobny w wilgoć. Czeka nas intensywna śnieżyca.
IMGW ostrzega! We wtorek intensywne opady śniegu na Podkarpaciu

Źródło: pixabay

Załamanie pogody w Polsce w ciągu najbliższej doby przyniesie niż podążający z zachodniej Europy nad Ukrainę. W tym czasie jego strefa opadów sięgnie naszego kraju, szczególnie w południowej połowie.
Już późnym wieczorem, a zwłaszcza nocą front z opadami śniegu pojawi się na zachodzie i południu kraju, zwłaszcza na obszarze, od Ziemi Lubuskiej przez Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Małopolskę po Podkarpacie. Opady częściowo zahaczą także południową i południowo zachodnią Wielkopolskę.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

We wtorek w ciągu dnia strefa opadów śniegu będzie się przesuwać przez południową połowę kraju, zwłaszcza przez południowe dzielnice. Opady śniegu będą mieć na ogół charakter ciągły o umiarkowanym i słabym natężeniu, tylko miejscami przejściowo silniejszym. Lokalnie na południu kraju w łagodniejszym sektorze powietrza może również wystąpić deszcz ze śniegiem i deszcz, ale tylko chwilowo i na niewielkim obszarze.

Nie zmienia to jednak faktu, że w omawianym terminie, zwłaszcza w południowo połowie kraju miejscami spadnie nawet 5-15 cm śniegu, a lokalnie niewykluczone więcej. To już wystarczy do sporych problemów na drogach, zwłaszcza tych mniej uczęszczanych, gdzie odśnieżanie nie ma priorytetu przed drogami krajowymi, ekspresowymi i autostradami.

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce do 29 listopada 2023Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama