Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Trudne warunki na drogach. Seria wypadków i kolizji w pow. rzeszowskim

Podziel się
Oceń

Kilka osób zostało rannych w wyniku wypadków i kolizji, do których doszło we wtorek do południa na terenie powiatu rzeszowskiego.
Trudne warunki na drogach. Seria wypadków i kolizji w pow. rzeszowskim
Od wczesnego poranka rzeszowscy policjanci mają pełne ręce roboty, przy usuwaniu skutków kolizji i wypadków, po intensywnych opadach śniegu.

Źródło: archiwum

Mocniejsze opady śniegu, które przez wtorek przechodzą przez Podkarpacie, skutecznie utrudniają bezpieczną jazdę na drogach. Tylko do południa na terenie powiatu rzeszowskiego doszło do czterech poważnych wypadków drogowych. 

Do pierwszego z nich doszło ok. godz. 8:40 w Dynowie na ul. Zamkowej. - Kierująca dacią 33-letnia mieszkanka tej miejscowości, jadąc od Rynku, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z mazdą, kierowaną przez 30-latkę. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała kierująca dacią, trafiła do szpitala - opisuje podkom. Tomasz Drzał, z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjant dodał, że obu pojazdach przewożone były dzieci: 11-letnie w maździe i 2-letnie w dacii. - Na szczęście nic im się nie stało - przekazał.

Chwilę później, ok. godz. 9:45 w Tyczynie, kierująca peugeotem 50-letnia mieszkanka pow. rzeszowskiego, także straciła panowanie nad pojazdem. - Kobieta jechała od Borku Starego w stronę Tyczyna. Straciła kontrolę nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas drogi, zderzając się z toyotą, kierowaną przez 21-latkę. Następnie peugeot uderzył jeszcze czołowo w fiata, za którego kierownicą siedział 26-latek - przekazał policjant. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła kierująca peugeotem i kierowca fiata.

W SĘDZISZOWIE MŁP. DOSZŁO DO POWAŻNEGO WYPADKU. RANNE ZOSTAŁY TAKŻE DZIECI:

Ranny motocyklista i rowerzysta

Natomiast w miejscowości Łubno (gm. Dynów) doszło do niecodziennej sytuacji. Kierujący ciągnikiem rolniczym Zetor 67-letni mężczyzna, podczas wykonywania prac rolniczych, przez drogę gminną przeciągał pocięte drewno. - Jeden z tych kawałków odczepił się od traktora. Kierujący jednak postanowił najpierw odstawić resztę klocków drewna, a następnie chciał usunąć ten pozostawiony na drodze - opisuje podkom. Drzał. - W międzyczasie kierujący motocyklem "MZ" najechał na to drewno. Przewrócił się i doznał obrażeń. Trafił do szpitala - dodał.

Przed południem policjanci pracowali także na miejscu wypadku w Turzy (gm. Sokołów Młp.) Tutaj kierujący rowerem, 70-letni mężczyzna, wjechał pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód, kierowany przez 36-latka. Rowerzysta także wymagał hospitalizacji. 

Policjanci z Rzeszowa apelują o rozwagę i ostrożność. Oprócz opisanych wypadków tylko w samym Rzeszowie od godz. 7 doszło do 7 kolizji. W związku z opadami śniegu jezdnie mogą być śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. W takich warunkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie i wiele innych manewrów, może być bardzo niebezpiecznych. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. - Gdy jezdnie są śliskie, zalega na nich błoto pośniegowe, kierowcy powinni stosować zasadę - wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o ostrożność, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków - powiedział podkom. Tomasz Drzał, z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
Reklama
Reklama