Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Rzeszowskie Juwenalia na Politechnice Rzeszowskiej najlepsze w Polsce!

Podziel się
Oceń

Rzeszowskie Juwenalia na Politechnice Rzeszowskiej po raz trzeci zdobyły tytuł najlepszych juwenaliów w Polsce. Najlepsze studenckie inicjatywy oraz najbardziej aktywnych studentów doceniono w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego "ProJuvenes".
Rzeszowskie Juwenalia na Politechnice Rzeszowskiej najlepsze w Polsce!
Uroczystość wręczenia nagród.

Źródło: fot. R. Lasek

Nagrody ProJuvenes przyznawane są od 2013 r. Ideą konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom. To prestiżowe wydarzenie gromadzi przedstawicieli uczelni z całej Polski, by docenić zaangażowanie studentów w rozwijanie wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, naukowych i społecznych. Wśród kilku kategorii jedną z nich są właśnie "Najlepsze Juwenalia".

Nagroda ProJuvenes dla Rzeszowskich Juwenaliów na Politechnice Rzeszowskiej

W tym roku w pierwszym etapie obok Rzeszowa o miano najlepszej imprezy studenckiej konkurowały takie miasta, jak: Kraków, Warszawa, Lublin, Toruń, Poznań, które przeszły do etapu głosowania internetowego. Po podliczeniu głosów internautów Rzeszowskie Juwenalia zostały niekwestionowanym laureatem konkursu. Organizatorom towarzyszyły wielkie emocje.

- Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby zdobyć tytuł najlepszych juwenaliów w Polsce. Cały zespół dołożył wszelkich starań, aby przyczynić się do tego sukcesu. Jest to nasz trzeci tytuł, co bardzo cieszy, a jednocześnie motywuje do dalszego działania i podnoszenia jakości wydarzenia z roku na rok" - mówią organizatorzy wydarzenia.

Wygrana to wielki prestiż, bo Rzeszowskie Juwenalia na Politechnice Rzeszowskiej są uznawane za najlepsze w Polsce, a jednocześnie jest to zobowiązanie, aby utrzymać dotychczasowy poziom. To również atut do rozmów z potencjalnymi partnerami i sponsorami w przyszłym roku.

Uroczystość wręczenia nagród, fot. R. Lasek

O wydarzeniu

Rzeszowskie Juwenalia to wydarzenie studenckie, które jest organizowane przez Politechnikę Rzeszowską oraz firmę Brend Group. Politechnika Rzeszowska już po raz kolejny była gospodarzem największego festiwalu kultury studenckiej. Uczelnia przed dwa dni w ramach 28. edycji Rzeszowskich Juwenaliów gościła studentów z całej Polski, zapewniając im niezapomniane przeżycia na najwyższym poziomie. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy uczestników.

Tradycyjnie po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta barwny korowód przeszedł ulicami Rzeszowa do Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Zarówno pogoda, jak i frekwencja dopisała, było wesoło, hucznie i kolorowo. Studenci przygotowali przeróżne stroje, a na miasteczku akademickim naszej uczelni na uczestników czekało wiele różnych niespodzianek oraz atrakcji.

Największe zainteresowanie wzbudzały oczywiście koncerty na scenie głównej. Pierwszego dnia występy rozpoczęli raperzy Kabe i Miszel, następie publiczność bawili: Kwazzy, który łączy różne gatunki muzyczne, jak funk, elektronikę i rap, grający alternatywny rock zespół Łydka Grubasa, raper Gibbs. Późnym wieczorem niezapomnianych wrażeń dostarczyły doskonale znane zespoły, jak Lady Pank oraz Bajm. Drugiego dnia występy na głównej scenie rozpoczął raper Malik Montana. Następnie pojawił się znany wokalista Krzysztof Zalewski. Wieczorem odbyły się koncerty O.S.T.R. oraz Maryli Rodowicz. Na zakończenie wystąpiła kultowa kapela rockowa Kult.

Dla uczestników juwenaliów były także dostępne klubowa scena The Grand One Stage oraz Undercover Stage. W piątek na klubowej scenie wystąpili: Juicy M, Adam The Great, Bart Qukx, Carry, Matt Cold, Headster, Stykky i DJ Greg, a w sobotę: Gromee, Emdi, DJ Alex, Sandpokers, DJ Adi, Cream i DJ Ramzes. Na scenie Undercover można było wysłuchać piosenek znanych artystów i zespołów, takich jak: Ultumate Green Day, Ed Sheeran Tribute, Tania Alboni as Amy Winehouse, Fore Fighters i Lorum, Que2 - Queen, Maroon Live, Pearl Scam, Underskin U2 i 4Panthers.

Juwenalia to jednak nie tylko koncerty, to także wydarzenia kulturalne i sportowe. Uczestnicy mogli skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, jak np. wesołe miasteczko, Barber Wóz, Juwenaliowa Pobudka i strefa Red Bull czy widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z BARWNEGO KOROWODU OTWIERAJĄCEGO TEGOROCZNE JUWENALIA RZESZOWSKIE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama